Opatrunek AQUACEL Hydrofibre 15cm x 15 cm  1 szt

Opatrunek AQUACEL Hydrofibre 15cm x 15 cm 1 szt

Kod produktu: 26506
Ocena: 5

Opatrunek na trudnogojące rany pochłaniający duże ilości wysięku 15 cm x 15cm

Producent: CONVATEC
Cena: 22,24 zł 22.24
quantity szt.

Opis

Postać

Opatrunek na rany

Opakowanie

1 szt 15cm x 15cm

Działanie

Miękki, nietkany opatrunek w formie kompresów o wymiarach 15cm x 15 cm. skutecznie izoluje bakterie wywołujące zakażenia. Dzięki właściwościom żelującym nie przywiera do rany. Pochłania duże ilości wysięku i utrzymuje w ranie optymalny poziom wilgoci. Wyjątkowa formuła, gwarantująca wchłanianie wertykalne (pionowo nad raną) i minimalne przesiąkanie poziome, minimalizuje ryzyko wystąpienia maceracji lub podrażnień skóry wokół rany.

Wskazania

Rany przewlekłe głębokie i płytkie, o obfitym wydzielaniu (owrzodzenia podudzi na tle niewydolności żylnej i tętniczej, odleżyny, zespół stopy cukrzycowej). Znakomicie nadaje się do leczenia ran zakażonych oraz do ran skolonizowanych przez bakterie lub zagrożonych infekcją.Można go stosować na każdym etapie gojenia rany, w tym w ranach ziarninujących.

Sposób stosowania

Opatrunek może pozostawać na ranie do 7 dni, chyba że przesiąknie do opatrunku wtórnego (w oparzeniach 14 dni).Przepłucz dokładnie intensywnym strumieniem 0,9% NaCl.Przy ranach płytkich pozostaw margines 1 cm opatrunku wokół rany. W przypadku ran głębokich pozostaw margines 2,5 cm poza raną celem łatwiejszego usunięcia opatrunku. Wypełnij do 80% głębokości rany, ponieważ opatrunek zwiększy swoją objętość po wchłonięciu wysięku.

Dane techniczne

Płeć płeć nie ma znaczenia

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl