Opatrunek  AQUACEL Hydrofibre  5cm x 5cm  1szt

Opatrunek AQUACEL Hydrofibre 5cm x 5cm 1szt

Kod produktu: 6266
Ocena: 0

Opatrunek wskazany w leczeniu sączących się ran przewlekłych

Producent: CONVATEC
Cena: 2,86 zł 2.86
quantity szt.

Opis

Producent

Convatec

Postać

Opatrunek 5cm x 5cm

Opakowanie

1 szt

Działanie

Miękki, nietkany opatrunek w formie kompresów lub taśm. Opatrunek skutecznie izoluje bakterie wywołujące zakażenia. Dzięki właściwościom żelującym nie przywiera do rany. Pochłania duże ilości wysięku i utrzymuje w ranie optymalny poziom wilgoci. Wyjątkowa formuła, gwarantująca wchłanianie wertykalne (pionowo nad raną) i minimalne przesiąkanie poziome, minimalizuje ryzyko wystąpienia maceracji lub podrażnień skóry wokół rany.

Wskazania

Rany przewlekłe głębokie i płytkie, o obfitym wydzielaniu (owrzodzenia podudzi na tle niewydolności żylnej i tętniczej, odleżyny, zespół stopy cukrzycowej). Rany ostre głębokie i płytkie, o obfitym wydzielaniu (oparzenia skóry pośredniej grubości (II stopień), miejsca pobrania skóry do przeszczepu, rany pourazowe, rany po opracowaniu chirurgicznym. Znakomicie nadaje się do leczenia ran zakażonych oraz do ran skolonizowanych przez bakterie lub zagrożonych infekcją. W przypadku ran z martwicą suchą wymaga nawilżenia sterylnym roztworem 0,9% NaCl lub Płynem Ringera. Można go stosować na każdym etapie gojenia rany, w tym w ranach ziarninujących.

Dawkowanie

AQUACEL® wymaga przykrycia opatrunkiem wtórnym. Oceń stan rany. Przepłucz dokładnie intensywnym strumieniem 0,9% NaCl lub Płynem Ringera. W przypadku ran podejrzewanych o kolonizację bakteryjną zastosuj dodatkowo do przepłukania bezpieczny preparat antyseptyczny. W razie konieczności oczyść ranę z tkanek martwiczych. Następnie osusz dokładnie skórę wokół rany. Zmierz powierzchnię rany. Mierz zawsze w miejscach, gdzie rana ma największe wymiary.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl