Opatrunek piankowy HydroTac (jałowy) 10 cm x 10cm 1 szt.

Kod produktu: 27633
Ocena: 0

Opatrunek piankowy z warstwą żelu przeznaczony do ran trudno gojących się.

Producent: HARTMANN
Cena: 10,72 zł 10.72
quantity szt.

Opis

Postać

Opatrunek

Opakowanie

1 szt 10 cm x 10 cm

Działanie

Hydroaktywny opatrunek HydroTac o wymiarach 10 cm x 10 cm jest kombinacją opatrunku piankowego z hydrożelem. Znajdująca się od strony rany siatka hydrożelu, dzięki technologii Aqua-Clear, uwalnia wilgoć do rany, także suchej, utrzymując w niej wilgotne środowisko. Warstwa pianki poliuretanowej ma dużą pojemność chłonną, bezpiecznie zamyka w swojej strukturze nadmiar wydzieliny rany. Dzięki temu, że hydrożel jest nałożony na warstwę pianki w formie siatki, nadmiar wysięku jest szybko odprowadzany do warstwy piankowej, co zapobiega maceracji skóry. Siatka hydrożelu zapobiega przyklejaniu się opatrunku do rany oraz daje opatrunkowi, bardzo pomocny przy nakładaniu, efekt początkowej przylepności „Initial.

Wskazania

Do zaopatrywania ran trudno gojących się, zarówno sączących jak i relatywnie suchych, w fazie ziarninowania i epitelializacji. Doskonale nadaje się do stosowania w połączeniu z terapią kompresyjną w przypadkach owrzodzeń podudzi pochodzenia żylnego.

Sposób stosowania

Zarówno zakładanie jak i zmiana opatrunku są bardzo proste i bezbolesne. Miękka pianka chroni ranę przed urazem mechanicznym. Od strony zewnętrznej opatrunek pokryty jest oddychającą, wodoodporną i nieprzepuszczalną dla bakterii folią poliuretanową.

Dane techniczne

Płeć płeć nie ma znaczenia

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl