Oraseptan aerozol na problemy w jamie ustnej 30ml

Kod produktu: 40660
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Aerozol doustny na problemy występujące w jamie ustnej - stany zapalne, afty, zapalenia dziąseł, urazy mechaniczne. Działa znieczulająco, antyseptycznie i przeciwwirusowo.

 

Producent: AFLOFARM
Cena: 16,41 zł 16.41
quantity szt.

Opis

Postać

Aerozol

Opakowanie

Pojemnik z dozownikiem 30ml

Skład

1 ml aerozolu zawiera: 2,9 mg cetylopirydyniowego chlorku, 1,96 mg lidokainy chlorowodorku i 25,6 mg cynku glukonianu (co odpowiada 3,7 mg jonów cynku).

Działanie

Lek antyseptyczny o miejscowym działaniu znieczulającym. Stosowany jest na problemy występujące w jamie ustnej – stany zapalne, zapalenia dziąseł, afty, czy mechaniczne urazy. Szybko znieczula bolące miejsce (działa już od 1. minuty), działa antybakteryjnie, przeciwwirusowo i przeciwgrzybiczo.

Pojemnik opatrzony jest w aplikator, dzięki czemu produkt jest wygodny w użyciu i trafia dokładnie w bolące miejsce.

Wskazania

Produkt antyseptyczny i miejscowo znieczulający z dodatkiem cynku do stosowania:

  • w zapaleniu dziąseł
  • w stanach zapalnych jamy ustnej
  • w zakażeniach i owrzodzeniach błony śluzowej jamy ustnej (afty, pleśniawki), w tym wynikających z urazów wywołanych przez aparaty ortodontyczne i protezy dentystyczne

Sposób użycia

Zalecane dawkowanie:

  • Dorośli: stosować po 3 dawki aerozolu co 1 lub 2 godziny. Nie stosować częściej niż 8 razy na dobę.
  • Dzieci w wieku powyżej 6 lat: stosować po 3 dawki aerozolu co 2 lub 3 godziny. Nie stosować częściej niż 6 razy na dobę.

Nie należy stosować dłużej niż przez 5 kolejnych dni. Produktu leczniczego nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.Sposób podawania Produkt leczniczy stosuje się miejscowo na błonę śluzową jamy ustnej.Nie należy stosować aerozolu w czasie posiłku. Najlepiej stosować godzinę przed posiłkiem lub po posiłku.

Przed pierwszym zastosowaniem produktu leczniczego należy przygotować pompkę rozpylając aerozol kilka razy, z dyszą skierowaną od siebie i pojemnikiem trzymanym pionowo. Jeśli produkt leczniczy nie był używany przez dwa dni lub dłużej, należy ponownie przygotować pompkę rozpylając aerozol dwa razy,z dyszą skierowaną od siebie i pojemnikiem trzymanym pionowo.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne, inne leki miejscowo znieczulające z grupy amidów lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, wrodzona lub idiopatyczna methemoglobinemia, dzieci w wieku poniżej 6 lat, Myasthenia gravis.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl