Oroben Płyn do płukania jamy ustnej 150ml

Kod produktu: 43078
Ocena: 0

Płyn do płukania jamy ustnej zmniejsza ból, zapewnia ochronę i sprzyja gojeniu się aft.

Producent: ABOCA
Cena: 30,68 zł 30.68
quantity szt.

Opis

Postać

Płyn

Opakowanie

Butelka 150ml

Skład

Substancje czynne: Resinox FP, kompleks molekularny polisacharydów (z Aloesu zwyczajnego), flawonoidów (z Rumianku pospolitego) i żywic (z Mirry).

Zawiera ponadto: roztwór wodno-alkoholowy; glicerynę roślinną; alkohol etylowy pochodzący z pszenicy bio, olejek eteryczny z mięty pieprzowej; aromaty naturalne; ekstrakt z lukrecji; gumę ksantanową.

Nie zawiera konserwantów.

Działanie

Płyn do płukania jamy ustnej OROBEN zawiera kompleks molekularny Resinox FP, złożony z polisacharydów, żywic i flawonoidów, tworzących na błonie śluzowej aktywną barierę o podwójnym działaniu:

Ochronno-nawilżający

Tworzy powłokę ochronną na ranie lub miejscu ze stanem zapalnym. Powłoka ogranicza kontakt z czynnikami zewnętrznymi, chorobotwórczymi lub drażniącymi, przeszkadzającymi w naturalnym procesie gojenia i regeneracji tkanki.

Antyoksydacyjnym

Chroni błonę śluzową przed drażniącym działaniem wolnych rodników.

Płyn sprzyja naprawie tkanek, redukując czas gojenia. Olejek eteryczny z mięty działa odświeżająco, pozostawiając w ustach przyjemne uczucie świeżości. Pomaga także zmniejszyć przykry zapach, często towarzyszący zapaleniu dziąseł.

Wskazania

Wspomaganie leczenia aft, nawracającego aftowego zapalenia jamy ustnej i stanów zapalnych dziąseł. Może być stosowany również w również w przypadku występowania niewielkich ran w jamie ustnej, wywołanych na przykład zabiegami dentystycznymi lub noszeniem aparatów ortodontycznych i protez zębowych.

W przypadku szczególnej wrażliwości może być stosowany jako profilaktyczna ochrona błony śluzowej jamy ustnej, nawet przez dłuższy czas. Nadaje się również dla dzieci powyżej 6. roku życia. Produkt jest nieszkodliwy w razie przypadkowego połknięcia podczas stosowania.

Sposób użycia

Przed użyciem wstrząsnąć butelką. Zaleca się stosowanie około 10 ml płynu do płukania odmierzanego dołączoną miarką dozującą, 2 lub 3 razy dziennie, wykonując dokładne płukanie przez co najmniej minutę. Produkt może być stosowany bez rozcieńczenia lub rozcieńczony w niewielkiej ilości wody.

W przypadku stosowania u dzieci zaleca się rozcieńczenie produktu. Unikać przyjmowania płynów lub pokarmów przez co najmniej 15 minut po zastosowaniu dla lepszego przylegania preparatu do błony śluzowej. Po użyciu należy szczelnie zamknąć butelkę i dokładnie umyć miarkę dozującą.

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości lub alergii na jeden lub więcej składników. Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu, z dala od źródeł ciepła i światła. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Okres ważności dotyczy produktu zamkniętego i właściwie przechowywanego.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl