Orsalit DRINK o smaku truskawkowym 4 x 200 ml

Kod produktu: 34001
Ocena: 0

Gotowy do spożycia płyn nawadniający w przypadku biegunki i wymiotów

Producent: IBSS BIOMED
Cena: 11,16 zł 11.16
quantity szt.

Opis

Postać

Płyn o smaku truskawkowym

Opakowanie

1 op. 4 x 200ml drink

Skład

100ml płynu zawiera: glukoza 1,45g, cytryniany 0,19g, chlorki 0,18g, sód 0,14g, potas 0,08g; preparat zawiera znikomą ilość tłuszczu, błonnika i białka; substancje dodatkowe.

Produkt nie zawiera białka mleka, laktozy i glutenu. Skład zgodny z zaleceniami ESPGHAN (Europejskie Towarzystwo Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci). Może być spożywany przez diabetyków, konieczna jest jednak kontrola poziomu cukru we krwi.

Działanie

Gotowy do spożycia płyn nawadniający o pysznym truskawkowym smaku. Polecany dla dzieci od 3 roku życia w przypadku biegunki i wymiotów. Nie wymaga przygotowania, idealny do podania w każdej sytuacji.

Wskazania

Uzupełnienie płynów i składników mineralnych podczas biegunki i/ lub wymiotów, do postępowania dietetycznego w stanach odwodnienia organizmu oraz w przypadku zagrożenia odwodnieniem. Dla dzieci od 3 roku życia.

Przeciwwskazania

Wstrząs hemodynamiczny, niedrożność jelit.

Dawkowanie

Dawkowanie zależne od stopnia biegunki i odwodnienia. W ciągu pierwszych 3-4 godzin zaleca się: przy lekkim odwodnieniu (dziecko spokojne i przytomne, gałki oczne prawidłowo napięte, łzy obecne, jama ustna i język wilgotne, pragnienie normalne): podawać 30-50ml/kg masy ciała; przy umiarkowanym odwodnieniu (dziecko niespokojne i pobudzone, gałki oczne zapadnięte, brak łez, jama ustna i język suche, pragnienie - pije łapczywie): podawać 50-100ml/kg masy ciała. Na dalszym etapie zaleca się podawać 5-10ml/kg masy ciała po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach. Wstrząsnąć przed użyciem. Po otwarciu przechowywać w lodówce, spożyć w ciągu 48 godzin.

Dane techniczne

Ostrzeżenia produkt bez cukru
Wiek powyżej 3 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać płyn

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl