Ostowap D3 tabletki powlekane 0,25gCa2+200 j.m. 60 szt.

Kod produktu: 8087
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Preparat uzupełnia niedobory wapnia

Producent: LEKAM
Cena: 13,46 zł 13.46
Produkt czasowo niedostępny
quantity szt.

Opis

Postać leku:

Tabletki powlekane

Opakowanie:

60 tabletek

Skład:

1 tabletka powlekana zawiera 624 mg węglanu wapnia (co odpowiada 250 mg Ca2+) i 200 j.m. witaminy D3.

Działanie:

Preparat o skojarzonym działaniu wapnia i witaminy D3. Wapń bierze udział w tworzeniu i mineralizacji tkanki kostnej. Warunkuje prawidłowe przewodnictwo nerwowe i kurczliwość mięśni poprzecznie prążkowanych. Wpływa na utrzymanie równowagi elektrolitowej organizmu oraz czynność mięśnia sercowego. Uczestniczy w procesie krzepnięcia krwi. Działa także przeciwzapalnie, przeciwalergicznie i przeciwobrzękowo dzięki zmniejszaniu przepuszczalności ścian naczyń krwionośnych. Witamina D3 zwiększa wchłanianie wapnia i fosforanów oraz przemianę materii w tkance kostnej.

Wskazania:

Zapobieganie niedoborom wapnia u osób z niedostateczną podażą tego pierwiastka z dietą. Wspomagająco w profilaktyce osteoporozy i osteomalacji, stanach zwiększonej pobudliwości mięśni i skłonności do napadów tężyczkowych, po długotrwałym unieruchomieniu oraz w okresie rekonwalescencji po urazach kości, w zaburzonym wchłanianiu zwrotnym wapnia z kanalików nerkowych oraz w leczeniu zakażeń górnych dróg oddechowych i chorób alergicznych.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie stosować z innymi preparatami zawierającymi witaminę D lub jej pochodne. Hiperkalcemia, hiperkalciuria, kamica dróg moczowych, ciężka niewydolność nerek.

Dawkowanie:

Doustnie dorośli i dzieci powyżej 12 r.ż.: profilaktycznie 1-2 tabl. na dobę, w pozostałych wskazaniach podaje się większe dawki.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl