Otovent zestaw do ucha (1końcówka nosowa + 5 balonów) 1op

Kod produktu: 4630
Ocena: 0

Zestaw do wyrównywania ciśnienia w uchu środkowym

Producent: AXFARM
Cena: 48,39 zł 48.39
Produkt czasowo niedostępny
quantity szt.

Opis

Producent:

ABIGO MEDICAL AB

Postać:

Rurka i baloniki

Opakowanie:

1 rurka donosowa + 5 baloników

Działanie:

Przedmuchiwanie trąbek słuchowych zestawem Otovent jest modyfikacją metody Valsalvy, Pulitzera. Otovent został stworzony w celu łatwiejszego leczenia dzieci. Stosowanie go może przebiegać w formie zabawy co daje dodatkową motywację. Publikacje kliniczne dowodzą, że więcej niż u połowy dzieci z zaburzeniami wentylacji ucha środkowego, które stosowały Otovent nastąpiła poprawa lub wyleczenie, co zapobiegło dalszym komplikacjom.

Wskazania:

Do łagodzenia wielu objawów związanych z ujemnym ciśnieniem panującym w uchu środkowym w przypadku dysfunkcji trąbek słuchowych.

Przeciwwskazania:

Nie należy stosować zestawu Otovent przy: ropnych infekcjach nosa i gardła, krwawieniach z nosa, ostrym zapaleniu ucha środkowego.

Sposób użycia:

Otovent powinien być stosowany 2-3 razy dziennie przez okres 2-3 tygodni. Rurkę należy szczelnie przyłożyć do jednego z otworów nosowych podczas gdy drugi otwór zamykamy szczelnie palcem. Przy zamkniętych ustach nadmuchujemy balon nosem do wielkości grapefruita. Następnie możemy wypuścić powietrze z balonu przez nos jednoczenie przełykając.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl