Otrivin 0,5 mg/ml aerozol do nosa dla dzieci 10ml

Kod produktu: 4829
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Preparat zalecany przy nadmiernym przekrwieniu błony śluzowej nosa

Producent: GLAXOSMITHKLINE
Cena: 15,65 zł 15.65
quantity szt.

Opis

Producent:

NOVARTIS CONSUMER

Postać:

Aerozol do nosa, roztwór

Dawka:

0,05%

Opakowanie:

Butelka z pompką dawkującą 10 ml

Skład:

Substancja czynna: ksylometazoliny chlorowodorek 0,05% oraz substancje pomocnicze: chlorek benzalkoniowy, sodu edetynian, sodu dwuwodorofosforan dwuwodny, sodu wodorofosforan dwunastowodny, sodu chlorek, sorbitol 70%, hypromeloza, woda oczyszczona

Działanie:

Otrivin jest miejscowo działającym środkiem, który poprzez obkurczanie naczyń krwionośnych zmniejsza przekrwienie błony śluzowej, jej obrzęk oraz ilość wydzieliny. Pacjentom cierpiącym z powodu niedrożności nosa, ułatwia oddychanie przez nos. Specjalny skład preparatu (formuła nawilżająca) zapobiega wysuszaniu i podrażnieniu błony śluzowej nosa. Działanie Otrivinu rozpoczyna się w ciągu kilku minut i trwa do dziesięciu godzin. Otrivin jest dobrze tolerowany, nawet przez pacjentów z wrażliwš błoną śluzową nosa i nie upośledza czynności rzęsek.

Wskazania:

Dla niemowląt i dzieci do 6 roku życia. Jest używany w przypadkach nadmiernego przekrwienia błony śluzowej nosa występującego w przebiegu przeziębienia, kataru siennego, alergicznego nieżytu nosa, zapalenia zatok. W tych przypadkach Otrivin szybko odblokowuje zatkany nos i umożliwia łatwiejsze oddychanie. Dzięki zmniejszaniu przekrwienia błony śluzowej nosogardła Otrivin może być również stosowany wspomagająco w zapaleniach uszu. Może być także zalecany przez lekarza przed badaniem jamy nosowej.

Przeciwwskazania:

Nie należy stosować preparatu Otrivin w przypadku alergii na którykolwiek ze składników lub przebytej ostatnio operacji przeznosowej.

Sposób użycia:

Niemowlęta i dzieci do 6. roku życia (pod nadzorem dorosłych): 1 dawka z aerozolu do każdego otworu nosowego raz lub dwa razy dziennie (co 8 - 10 godzin); nie przekraczać całkowitej dawki trzech podań dziennie do obu otworów nosowych.

Uwagi:

Nie należy stosować leku Otrivin 0,05% w czasie ciąży. W okresie karmienia piersią lek Otrivin 0,05% można stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Otrivin 0,05% stosowany w zalecanych dawkach nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Dane techniczne

Wiek powyżej 3 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać aerozol

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl