Otrivin Menthol aerozol do nosa 10ml

Kod produktu: 31056
Ocena: 0

Zmniejsza przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa

Producent: GLAXOSMITHKLINE
Cena: 16,80 zł 16.80
quantity szt.

Opis

Dawka:

0,1%

Opakowanie:

Butelka z pompką dawkującą 10 ml

Skład:

Substancja czynna: ksylometazoliny chlorowodorek 0,1% oraz substancje pomocnicze: chlorek benzalkoniowy, sodu edetynian, sodu dwuwodorofosforan dwuwodny, sodu wodorofosforan dwunastowodny, sodu chlorek, sorbitol, woda oczyszczona, lewomentol, cyneol, eucaliptol.

Działanie:

Preparat ułatwia oddychanie przez nos i udrażnia go. Działa 12 godzin od podania nawilża i przeciwdziała wysuszaniu się błony śluzowej.Dodatkowo wzbogacony jest w mentol, który ułatwia oddychanie. Aerozol wspomaga odpływ wydzieliny z zapalnie zmienionych zatok jest miejscowo działającym środkiem, który poprzez obkurczanie naczyń krwionośnych zmniejsza przekrwienie błony śluzowej, jej obrzęk oraz ilość wydzieliny. Pacjentom cierpiącym z powodu niedrożności nosa, ułatwia oddychanie przez nos. Specjalny skład preparatu (formuła nawilżająca) zapobiega wysuszaniu i podrażnieniu błony śluzowej nosa. Działanie Otrivinu rozpoczyna się w ciągu kilku minut i trwa do 12 godzin. Otrivin jest dobrze tolerowany, nawet przez pacjentów z wrażliwą błoną śluzową nosa i nie upośledza czynności rzęsek.

Wskazania:

Dla dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia. Jest używany w przypadkach nadmiernego przekrwienia błony śluzowej nosa występującego w przebiegu przeziębienia, kataru siennego, alergicznego nieżytu nosa, zapalenia zatok. W tych przypadkach Otrivin szybko odblokowuje zatkany nos i umożliwia łatwiejsze oddychanie. Dzięki zmniejszaniu przekrwienia błony śluzowej nosogardła Otrivin może być również stosowany wspomagająco w zapaleniach uszu. Może być także zalecany przez lekarza przed badaniem jamy nosowej.

Przeciwwskazania:

Nie należy stosować preparatu Otrivin w przypadku alergii na którykolwiek ze składników lub przebytej ostatnio operacji przeznosowej.

Sposób użycia:

Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1 dawka z aerozolu do każdego otworu nosowego.

Dane techniczne

Wiek powyżej 12 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać aerozol

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl