Ottilan Med krople do uszu 15 ml

Kod produktu: 41401
Ocena: 0

Wyrób medyczny wspomaga leczenie stanów zapalnych przewodu słuchowego zewnętrznego spowodowanych przez infekcje różnego pochodzenia.

Producent: NOVASCON
Cena: 17,52 zł 17.52
quantity szt.

Opis

Postać

Roztwór

Opakowanie

Pojemnik 15ml

Skład

Nanokolid srebra, nanokolid miedzi, glicerol bezwodny.

Działanie

Wyrób medyczny wspomaga leczenie stanów zapalnych przewodu słuchowego zewnętrznego spowodowanych przez infekcje różnego pochodzenia. Preparat pomaga pomaga łagodzić najczęstsze objawy zapalenia ucha zewnętrznego takie jak ból i obrzęk, świąd, uczucie napięcia skóry i zatkania/osłabienia słuchu.

Zawarty w wyrobie medycznym glicerol usuwa nadmiar płynu z tkanek przewodu słuchowego zewnętrznego (efekt osmotyczny) powodując zmniejszenie obrzęku i towarzyszącego mu bólu ucha oraz tworzy barierę ochronną na powierzchni skóry. Obecne w preparacie nanokoloidy srebra o silnym działaniu utleniającym powodują obumarcie drobnoustrojów, a zawarte w wyrobie nanokoloidy miedzi zapobiegają ich rozwojowi.

Wskazania

Ból, obrzęk i świąd ucha.

Sposób użycia

Dzieci powyżej 12 miesięcy i osoby dorosłe: podawać do bolącego ucha 1-2 krople wyrobu medycznego maksymalnie trzy razy na dobę.

Ból ucha powinien zmniejszyć się w ciągu kilku dni od rozpoczęcia stosowania wyrobu. W przypadku braku poprawy w ciągu 3 dni lub w razie nasilenia się dolegliwości należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Ostrzeżenia

Przedłużający się ból lub obrzęk może sygnalizować zakażenie bakteryjne lub grzybicze, które wymaga konsultacji lekarza oraz wdrożenia odpowiedniego leczenia. W przypadku wystąpienia reakcji alergicznych należy przerwać leczenie i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

W przypadku braku poprawy w ciągu 3 dni lub w razie nasilenia się dolegliwości należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Stosowanie wyrobu u kobiet w ciąży i karmiących piersią należy skontaktować się z lekarzem.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl