Panadol Extra tabletki powlekane 12szt

Kod produktu: 1936
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Preparat działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo

Producent: GLAXO
Cena: 5,92 zł 5.92
quantity szt.

Opis

Postać leku:

Tabletki powlekane

Opakowanie:

12 tabletek powlekanych

Skład:

Paracetamol 500 mg, kofeina 65 mg oraz substancje pomocnicze: skrobia, sorbonian potasu

Działanie:

Preparat Panadol Extra zawiera w swoim składzie paracetamol substancję o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym oraz kofeinę nasilającą działanie przeciwbólowe.
Paracetamol nie powoduje podrażnienia żołądka. Paracetamol nie działa przeciwzapalnie.

Wskazania:

Paracetamol działa przeciwbólowo w bólach głowy, gardła, migrenach, bólach zębów, bólach kostnych, stawowych i mięśniowych oraz bólach menstruacyjnych. Może być stosowany w przeziębieniach i stanach grypopodobnych. Działa przeciwgorączkowo.

Przeciwwskazania:

Nie należy stosować preparatu Panadol Extra u osób z nadwrażliwością na paracetamol lub kofeinę. Nie wolno przyjmować preparatu Panadol Extra łącznie z innymi lekami zawierającymi w swoim składzie paracetamol. Ciężka niewydolność wątroby lub nerek, niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, choroba alkoholowa, pierwszy trymestr ciąży, zaburzenia rytmu serca, nadciśnienie, bezsenność.

Ostrzeżenia:

Należy unikać stosowania preparatu Panadol Extra u alkoholików, u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby i nerek; szczególnie zagrożeni są chorzy głodzeni; w czasie stosowania leku nie wolno spożywać żadnych napojów alkoholowych. Duża ilość wypitej kawy czy herbaty przy jednoczesnym przyjmowaniu tego leku może spowodować uczucie napięcia i rozdrażnienia.

Dawkowanie:

Dorośli: w zależności od nasilenia dolegliwości 1 do 2 tabletki preparatu Panadol Extra co 4 godziny. Preparatu Panadol Extra nie należy przyjmować częściej niż co 4 godziny. Nie wolno przekraczać 4 dawek (8 tabletek) w ciągu doby.

Dane techniczne

Wiek dorośli
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania kuracja kilkudniowa
Postać tabletki

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 18:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl