Paracetamol Aurovitas 500 mg tabletki x 50 szt.

Kod produktu: 42064
Ocena: 0

Lek stosowany w celu złagodzenia łagodnego do umiarkowanego bólu i/lub zmniejszenia gorączki.

Producent: AUROVITAS PHARMA
Cena: 5,49 zł 5.49
quantity szt.

Opis

Postać

Tabletki

Opakowanie

50 szt.

Skład

Substancją czynną leku jest paracetamol. Każda tabletka zawiera 500 mg paracetamolu.

Pozostałe składniki: Skrobia żelowana kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, hydroksypropyloceluloza ( o niskiej lepkości), karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), talk, magnezu stearynian.

Działanie

Substancją czynną leku Paracetamol Aurovitas jest paracetamol, który należy do grupy leków przeciwbólowych. Lek Paracetamol Aurovitas jest stosowany w celu złagodzenia bólu i zmniejszenia gorączki. Tabletki mogą zmniejszać łagodny do umiarkowanego ból i/lub gorączkę (np. ból głowy i ból zęba)

Wskazania

Łagodny i umiarkowany ból, gorączka.

Sposób użycia

Zalecane dawkowanie:

Dorośli, osoby starsza i dzieci w wieku 16 lat starsza (o masie ciała powyżej 55)

Należy przyjąć jedną do dwóch tabletek leku na raz, do 4 razy na dobę. Nie należy stosować dawki dobowej paracetamolu większej niż 6 tabletek (3000 mg)

Dzieci w wieku 10-15 lat (o masie ciała 40-55 kg)

Należy przyjąć jedną tabletkę Paracetamol Aurovitas 500 mg na raz, do 4 razy na dobę. Nie należy stosować dawki dobowej paracetamolu większej niż 4 tabletki (2000 mg). Leku nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 10 lat.

Odstęp pomiędzy dawkami musi wynosić co najmniej 4 godziny i nie należy przyjmować więcej niż 4 dawki na dobę. Tabletkę należy połknąć w całości, popijając dużą ilością wody. Lek nie jest odpowiedni dla dzieci w wieku poniżej 10 lat.

Ostrzeżenia

Leku nie należy stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników preparatu. Należy zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl