Paracetamol zawiesina dla dzieci 150 ml HASCO

Kod produktu: 15963
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Zawiesina działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo o smaku truskawkowym

Producent: HASCO LEK
Cena: 7,91 zł 7.91
quantity szt.

Opis

Postać

Syrop o smaku truskawkowym

Dawka

120mg/5ml

Opakowanie

Butelka 150 ml

Skład:

5 ml zawiesiny doustnej zawiera 120mg paracetamolu.

Działanie

Zawiesina doustna o smaku truskawkowym działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo, głównie poprzez hamowanie aktywności cyklooksygenazy prostaglandynowej w ośrodkowym układzie nerwowym. Nie wykazuje działania przeciwzapalnego i nie wpływa na czynność płytek krwi. Po podaniu doustnym dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego, osiągając maksymalne stężenie we krwi po około 30-60 min.

Wskazania

Gorączka towarzysząca przeziębieniu i grypie. Bóle głowy, zębów, bóle mięśniowe, bóle kostno-stawowe o małym lub umiarkowanym nasileniu. Bóle po zabiegach chirurgicznych lub stomatologicznych. U dzieci ząbkowanie, gorączka, grypa, przeziębienie, szczepienia.

Przeciwskazania

Preparatu nie można stosować jednocześnie z innymi preparatami zawierającymi paracetamol, nie należy podawać leku w razie nadwrażliwości na paracetamol lub którykolwiek z innych składników leku.

Dawkowanie

Doustnie. Niemowlęta 3-12 miesiąc życia 2,5-5 ml; dzieci 2-6 rok życia 5-10 ml, dzieci 7-12 rok życia: 10-20 ml. Preparat stosować maksymalnie 4 razy na dobę.

Ostrzeżenia

Należy skonsultować się z lekarzem w przypadku długotrwałego stosowania leków przeciwbólowych, przyjmowania leków stosowanych przeciw nudnościom i wymiotom, przeciwdrgawkowych, przeciwzakrzepowych.

Dane techniczne

Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania kuracja 2 tygodniowa
Postać syrop

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl