Pastylki wykrztuśne do ssania 16szt (twarde)

Kod produktu: 1985
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Preparat ułatwia odkrztuszanie wydzieliny

Producent: ANGELINI
Cena: 5,50 zł 5.50
quantity szt.

Opis

Postać leku:

Pastylki do ssania

Dawka:

200 mg + 10 mg

Opakowanie:

16 pastylek

Skład:

Sulfogwajakol 200 mg, wyciąg suchy z korzenia lukrecji 10 mg oraz substancje pomocnicze: sacharoza, glukoza ciekła, glukoza jednowodna, miód pszczeli, kwas cytrynowy jednowodny, aromat spożywczy eukaliptusowy, aromat spożywczy anyżowy

Działanie:

Lek działa wykrztuśnie. Składniki leku są wydzielane częściowo w drogach oddechowych. Działając drażniąco pobudzają wydzielanie śluzu w oskrzelach, upłynniają zalegającą wydzielinę i ułatwiają jej wykrztuszanie.

Wskazania:

Wspomagająco w trudnościach w odkrztuszaniu występujących w stanach zapalnych górnych dróg oddechowych, oskrzeli, w przeziębieniu lub grypie.

Przeciwwskazania:

Nie należy stosować leku, jeśli występuje nadwrażliwość na składniki leku, przy stanach zapalnych wątroby z zastojem żółci, w marskości wątroby, w ostrej niewydolności nerek, w nadciśnieniu tętniczym i niskim poziomie potasu, w cukrzycy. Nie podawać dzieciom poniżej 3 lat.

Ostrzeżenia:

U dzieci w wieku 3-6 lat stosować ostrożnie ze względu na możliwość zakrztuszenia. W przypadku utrzymującego się, męczącego kaszlu, duszności, gorączki, odkrztuszania ropnej plwociny należy zasięgnąć porady lekarza.

Dawkowanie:

Dorośli: ssać powoli 1-2 tabletki 3 do 4 razy dziennie w przerwach pomiędzy posiłkami. Nie więcej niż 8 tabletek w ciągu doby.
Dzieci w wieku 3 do 16 lat: ssać powoli 1 tabletkę 3 do 4 razy dziennie pomiędzy posiłkami. Nie więcej niż 4 tabletki w ciągu doby.
Nie stosować dłużej niż 4 do 6 dni.
Podczas stosowania leku Pastylki Wykrztuśne, w celu łatwiejszego odkrztuszania zalegającej wydzieliny, należy w ciągu całego dnia pić często małe ilości płynów.

Dane techniczne

Ostrzeżenia produkt zawiera cukier
Wiek powyżej 3 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania kuracja kilkudniowa
Postać pastylki do ssania

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 18:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl