Persen Noc tabletki x 15 szt.

Kod produktu: 37054
Ocena: 0

Lek roślinny stosowany w celu łagodzenia zaburzeń snu (takich jak uczucie niewyspania i trudności w zasypianiu) oraz łagodnych stanów napięcia nerwowego.

Producent: SANDOZ
Cena: 14,97 zł 14.97
Produkt czasowo niedostępny
quantity szt.

Opis

Postać

Tabletki drażowane

Opakowanie

15 szt.

Skład

Substancją czynną leku jest suchy wyciąg z korzenia kozłka lekarskiego (3-6:1). Każda tabletka zawiera 445 mg (suchego) z korzenia kozłka lekarskiego (Valeriana officinalis L. s.l., radix) (3-6:1). Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 70% (V/V).

Pozostałe składniki to: maltodekstryna, krzemionka koloidalna bezwodna.

Rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian, krzemionka strącona.

Otoczka: talk, sacharoza, wapnia węglan (E 170), guma arabska sucszona rozpyłowo, tytanu dwutlenek (E 171), szelak, kaolin ciężki, olej rycynowy oczyszczony, makrogol 6000.

Działanie

Lek roślinny stosowany w celu łagodzenia snu (takich jak uczucie niewyspania i trudność w zasypianiu) oraz łagodnych stanów napięcia nerwowego (np. zmęczenia, nerwowości i rozdrażnienia).

Sposób użycia

Zalecana dawka:

  • łagodne stany napięcia nerwowego: 1 tabletka do 3 razy na dobę.
  • zaburzenia snu: 1 tabletka na pół do jednej godziny przed położeniem się spać. Jeśli to konieczne, można przyjąć dodatkową dawkę wcześniej wieczorem.

Maksymalnie w ciągu doby można przyjąć 4 tabletki.

Tabletki należy połykać popijając wystarczającą ilością płynu (najlepiej szklanką chłodnej wody). Tabletki są drażowane i należy je połykać w całości (tzn. bez przełamywania lub żucia) ze względu na nieprzyjemny zapach i smak wyciągu z kozłka.

Jeśli pacjent nie czuje się lepiej lub odczuwa pogorszenie po nieprzerwanym stosowaniu leku Persen Noc przez 14 dni, należy zwrócić się do lekarza.

Ostrzeżenia

Leku nie należy stosować w przypadku uczulenia na wyciąg z kozłka lekarskiego lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl