PetitDrill syrop na kaszel suchy 125 ml

Kod produktu: 31846
Ocena: 3.08459 (Ilość ocen: 5)

Łagodzi suchy kaszel u dzieci od 6 miesiąca

Producent: PIERRE FABRE Health Care
Cena: 13,17 zł 13.17
Produkt czasowo niedostępny
quantity szt.

Opis

Postać

Syrop o smaku truskawkowym

Opakowanie

Butelka 125 ml z pipetą

Skład

Glicerol, płynny maltitol (E965), hydroksyetyloceluloza, sodu benzoesan, kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, aromat truskawkowy, woda oczyszczona.

Nie zawiera cukru ani barwników.

Działanie

Syrop tworzy cienką warstwę ochronną i nawilża gardło, co umożliwia złagodzenie podrażniania związanego z suchym kaszlem, w tym kaszlem spowodowanym zewnętrznymi czynnikami drażniącymi, takimi jak dym papierosowy, zanieczyszczenie, kurz, suche powietrze itp.

Wskazania

Dla dzieci od 6 miesiąca życia, łagodzi podrażnienie związane z suchym kaszlem.

Sposób użycia

Dzieci od 6-12 miesięcy jedna dawka 5 ml na dobę, dzieci od 1-6 lat jednorazowo dwie dawki po 5ml na dobę. W przypadku utrzymywania się objawów przez ponad 3 dni należy skonsultować się z lekarzem.U niemowląt w wieku od 6 do 12 miesięcy, konsultacja medyczna jest wskazana.

Aby nabrać dawkę 5 ml syropu wprowadzić pipetę do butelki, odciągnąć biały tłok do czarnego oznaczenia na korpusie pipety. Wprowadzić końcówkę pipety do ust dziecka będącego w pozycji uniemożliwiającej dostanie się syropu do dolnych dróg oddechowych (aby zapobiec zachłyśnięciu). Następnie wolno i płynnym ruchem wcisnąć tłok pipety, by dziecko mogło połknąć syrop. W przypadku pominięcia podania syropu Petit Drill o zamierzonej godzinie nie należy stosować podwójnej dawki. Należy stosować jednorazowo zalecaną dawkę, dostosowaną do wieku dziecka. Po każdym użyciu należy przepłukać pipetę zimną wodą, kilkakrotnie nabierając i wypuszczając wodę.

Przeciwwskazania

Niemowlęta w wieku poniżej 6 miesięcy. Uczulenie na którykolwiek ze składników syropu. Nietolerancja fruktozy (ze względu na obecność maltitolu).Jeśli dziecko choruje na cukrzycę, należy uwzględnić ilość 0,75 g uwodornionej glukozy zawartej w 5 ml syropu w związku z obecnością płynnego maltitolu (środka słodzącego).

Szczelnie zamkniętą butelkę należy przechowywać w temperaturze pokojowej. Nie stosować po upływie 3 miesięcy od pierwszego otwarcia butelki. Nie stosować po upływie terminu ważności (podanego na etykiecie butelki i/lub na pudełku).

Dane techniczne

Wiek powyżej 6 miesiąca zycia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać syrop

Opinie o produkcie (5)

30 grudnia 2020

Bardzo dobra cena, sam syrop działa świetnie. Polecam.

12 stycznia 2021

Kaszel u synka ustąpił dość szybko, smak syropu sprawia że moje dziecko znacznie chętniej go zażywa w porównaniu do innych leków.

1 lutego 2021

Dobra cena, odpowiedni smak. Polecam, syrop skutecznie działa na suchy kaszel.

12 maja 2021

Najlepszy lek bez recepty na suchy kaszel.

20 maja 2021

Kaszel po aplikacji minął dosyć szybko.

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl