Piastprazol kapsułki dojelitowe 0,02g 14szt.

Kod produktu: 23950
Ocena: 5 (Ilość ocen: 0)

Preparat zmniejsza drażniący wpływ kwaśnej treści żołądkowej na przełyk

Producent: TEMAPHARM
Cena: 8,63 zł 8.63
quantity szt.

Opis

Postać leku:

Kapsułki dojelitowe twarde

Dawka:

20 mg

Opakowanie:

14 kapsułek

Skład:

Omeprazol 20 mg oraz substancje pomocnicze: sacharoza, ziarenka (zawierające skrobię kukurydzianą i sacharozę), sodu laurylosiarczan, disodu fosforan bezwodny, mannitol, hypromeloza, makrogol 6000, talk, polisorbat 80, tytanu dwutlenek (E 171), kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1), dyspersja 30%, żelatyna, żółcień chinolinowa (E 104)

Działanie:

Zmniejsza drażniący wpływ kwaśnej treści żołądkowej na przełyk. Likwiduje ból i pieczenie oraz umożliwia regenerację podrażnionej kwasem błony śluzowej przełyku. Omeprazol należy do leków z grupy inhibitorów pompy protonowej. Jego działanie polega na hamowaniu pracy pompy protonowej znajdującej się w komórkach okładzinowych błony śluzowej żołądka, odpowiedzialnej za produkcje kwasu żołądkowego. Ograniczając wydzielanie kwasów żołądkowych, omeprazol likwiduje bezpośrednią przyczynę zgagi.

Wskazania:

W leczeniu objawów refluksu żołądkowo-przełykowego (np. zgagi i zarzucania kwaśnej treści żołądkowej) u pacjentów dorosłych.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na omeprazol, podstawione benzoimidazole lub na którąkolwiek substancję pomocniczą produktu. Omeprazolu, podobnie jak innych leków z grupy inhibitorów pompy protonowej, nie należy podawać jednocześnie z nelfinawirem.

Dawkowanie:

Należy przyjmować 1 kapsułkę 20mg raz na dobę przez 14 dni. Jeżeli objawy utrzymają się po upływie tego czasu należy skontaktować się z lekarzem.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl