Płyn Oralflux Original do płukania jamy ustnej 500ml

Płyn Oralflux Original do płukania jamy ustnej 500ml

Kod produktu: 29268
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Higiena jamy ustnej i profilaktyka przeciwpróchnicza

Producent: ACTAVIS
Cena: 16,01 zł 16.01
Produkt czasowo niedostępny
quantity szt.

Opis

Postać

Płyn do płukania jamy ustnej

Opakowanie

Butelka 500ml

Skład

Aqua, Glycerin, Xylitol, Aroma, Polysorbate 80, Potassium Sorbate, Citric Acid, Sodium Saccharin, Sodium Fluoride, CI 42051. Zawiera fluorek sodu (0,2% NaF).

Działanie

Płyn do płukaniajamy ustnej charakteryzujący się unikalnym składem. Zawiera substancje, które znane są z silnych właściwościprzeciwbakteryjnych. Dzięki temu przeciwdziała powstawaniu płytki bakteryjnej i chroni dziąsła przed zmianami zapalnymi. Oralflux to gama skutecznych produktów zawierających w dużej medycznej dawce fluor, ksylitol i chlorheksydynę, substancje przeciwpróchnicze niezbędne w profilaktyce jamy ustnej.Substancje czynne:

  • Fluor - fluorek sodu - zapobiega próchnicy, działając na dwa sposoby: wspiera odbudowę uszkodzonych zębów; sprawia, ze zęby staja się silniejsze i bardziej odporne na atak kwasów.
  • Ksylitol - produkt klinicznie potwierdzony - w badaniach naukowych od ponad 30 lat, naukowcy ds. dentystki wykazywali, że ksylitol to kluczowy składnik pomagający w walce z próchnicą. Ksylitol to substancja słodząca niemetabolizowana przez bakterie próchnicotwórcze, zapobiegająca przyleganiu bakterii do powierzchni zębów.
  • Chlorheksydyna - syntetyczny antyseptyk, który hamuje osadzanie się bakterii na zębie, zaburza ich metabolizm, dzięki czemu zmniejsza się produkcja kwasu mlekowego. Najczęściej jest stosowana jako aktywny składnik płukanek i żelów doustnych (o stężeniu odpowiednio 0,12% i 0,2%), mających na celu zniszczenie bakterii próchnicotwórczych, znajdujących się w płytce nazębnej.

Wskazania

Przeznaczony jest do stosowania w profilaktyce przeciwpróchniczej jamy ustnej dla dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia.

Sposób użycia

2 razy na dobę po szczotkowaniu zębów przez 1 minutę.

Dane techniczne

Wiek powyżej 12 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać płyn

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl