Polopiryna Max tabletki dojelitowe 0,5g tabletki 10 szt.

Kod produktu: 31983
Ocena: 0

Preparat zwalcza objawy przeziębienia i grypy, działa przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo

Producent: POLPHARMA
Cena: 7,80 zł 7.80
quantity szt.

Opis

Postać

Tabletki dojelitowe

Dawka

500mg

Opakowanie

1 op. 10 tabletek

Skład

1 tabletka zawiera: substancję czynną: kwas acetylosalicylowy 500mg oraz substancje pomocnicze.

Działanie

Dzięki dzaiałaniu przeciwbólowemu, przeciwzapalnemu i przeciwgorączkowemu zwalcza objawy grypy i przeziębienia oraz oraz objawy bólowe, łamanie w kościach, dreszcze, katar. Zawiera kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo.Tabletka dojelitowa rozpada się dopiero w jelicie cienkim, przez co zmniejsza się drażniące działanie kwasu acetylosalicylowego na błonę śluzową żołądka.

Wskazania

Bóle o lekkim i średnim nasileniu, w tym: bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśni, bóle stawów. dolegliwości towarzyszące przeziębieniu i grypie z gorączką. stany chorobowe wymagające długotrwałego stosowania kwasu acetylosalicylowego w dużych dawkach, jak reumatoidalne zapalenie stawów (tylko z przepisu lekarza).

Sposób użycia

Lek należy przyjmować w czasie lub po posiłku. Tabletki należy połykać w całości, popijając dużą ilością płynu. Dorośli: jednorazowo od 500mg do 1000mg (1 do 2 tabletek). W razie potrzeby dawkę można powtarzać 2 lub 3 razy na dobę. Młodzież w wieku powyżej 12 lat: 500mg do 1000mg (1 do 2 tabletek) na dobę. Nie należy przekraczać dawki 3g na dobę.

Przeciwwskazania:

Uczulenie na którykolwiek ze składników leku, astma oskrzelowa, czynna choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, ciężka niewydolność serca, zaburzenia krzepnięcia krwi, niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, stosowanie leku metotreksat, nie stosować u dzieci w wieku poniżej 16 lat, ciąża, laktacja, reumatoidalne zapalenie stawów, nadmierne krwawienia miesięczne.

Dane techniczne

Wiek powyżej 12 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać tabletki

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl