Proctosedon czopki 12szt

Kod produktu: 210
Ocena: 2.82115

Preparat łagodzi dolegliwości związane z hemoroidami

Producent: POLMEX
Cena: 41,76 zł 41.76
quantity szt.

Opis

Postać leku:

Czopki doodbytnicze

Opakowanie:

12 czopków

Skład:

Hydrokortyzon w postaci octanu (Hydrocortisonum) 5 mg, chlorowodorek cynchokainy (Cinchocaini hydrochloridum) 5 mg, siarczan neomycyny (Neomycini sulfas) 10 mg, eskulina w postaci półtorawodzianu (Esculinum) 10 mg oraz substancja pomocnicza: tłuszcz twardy (Witepsol)

Działanie:

Proctosedon jest lekiem o skojarzonym działaniu składników.
Hydrokortyzon jest głównym kortykosteroidem wydzielanym przez korę nadnerczy. Po podaniu miejscowym działa przeciwzapalnie, przeciwuczuleniowo, przeciwobrzękowo i przeciwświądowo. Hydrokortyzon jest farmakologicznie czynny, w odróżnieniu od kortyzonu, który dopiero w wątrobie jest przekształcany do postaci czynnej – hydrokortyzonu. Chociaż hydrokortyzon wykazuje szereg działań niepożądanych na skórę, należy wziąć pod uwagę, że jego właściwości mogą się nieco zmieniać w zależności od postaci leku, składu substancji pomocniczych oraz innych czynników mogących wpływać na stopień wchłaniania z miejsca podania, w tym stopień uszkodzenia skóry lub błon śluzowych.
Neomycyna jest antybiotykiem o szerokim zakresie działania, stosowanym miejscowo w leczeniu zakażeń skóry, wywołanych przez wrażliwe szczepy gronkowców i innych drobnoustrojów. Antybiotyk ten prawdopodobnie hamuje syntezę białek wrażliwych drobnoustrojów, wiążąc się z podjednostkami rybosomów. Działa na wiele szczepów bakterii Gram-ujemnych, w tym Campylobacter (Citrobacter) spp., Escherichia spp., Enterobacter spp., Klebsiella spp., Proteus spp., Providencia spp., Pseudomonas spp. i Serratia spp.
Cynchokaina jest środkiem miejscowo znieczulającym o budowie amidowej, stosowanym w znieczuleniu powierzchniowym i dokanałowym. Jest jednym z najsilniej i najdłużej działających, ale i najbardziej toksycznych środków miejscowo znieczulających.
Eskulina hamuje krwawienia z naczyń i zmniejsza obrzęki. Lek zmniejsza objawy występujące w żylakach odbytu, tj. stan zapalny, ból, świąd, obrzęk i krwawienie.

Wskazania:

W leczeniu hemoroidów zewnętrznych i wewnętrznych, w przewlekłych i ostrych stanach zapalnych odbytu, szczelinie odbytu (fissura ani) i świądzie odbytu. Mogą być stosowane w okresie przed- i pooperacyjnym.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie stosować w gruźlicy, zakażeniach grzybiczych i wirusowych.

Ostrzeżenie:

Hydrokortyzonu nie należy stosować do czasu ustalenia właściwego rozpoznania. Jeśli występuje równocześnie zakażenie, alergia lub inne objawy, należy stosować odpowiednie leczenie przyczynowe. Lek należy odstawić, jeśli wystąpią objawy podrażnienia. W przypadku długotrwałego stosowania preparatu istnieje niewielkie prawdopodobieństwo wystąpienia zmian ogólnoustrojowych, charakterystycznych dla kortykosteroidów. Lekarz powinien wypytać pacjenta o wcześniejsze stosowanie hydrokortyzonu.

Dawkowanie:

Proktosedon należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem.
Zwykle stosuje się jeden czopek rano, jeden wieczorem oraz po każdym wypróżnieniu. Stosować przez trzy do sześciu dni, do ustąpienia stanu zapalnego. Rozerwać opakowanie czopka, wyjąć czopek i wsunąć go delikatnie w odbyt zaostrzonym końcem.

Dane techniczne

Wiek dorośli
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania kuracja 2 tygodniowa
Postać czopki

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl