Proktosedon maść 15g

Kod produktu: 6157
Ocena: 0

Leczenie hemoroidów, stanów zapalnych odbytu

Producent: POLMEX
Cena: 28,72 zł 28.72
quantity szt.

Opis

Producent

POLMEX

Postać

Maść

Opakowanie

15g

Skład:

1 g maści zawiera Substancje czynne, 5 mg hydrokortyzony w postaci octanu 5 mg chlorowodorku cynchokainy 10 mg siarczanu neomycyny 10 mg eskuliny w postaci półtorawodzianu Substancje pomocnicze: lanolina bezwodna, parafina ciekła, wazelina kosmetyczna.

Działanie

Hydrokortyzon działa przeciwzapalnie, cynchokaina miejscowo znieczulająco. Neomycyna antybiotyk o szerokim zakresie działania, zapobiega wtónym zakażeniom i leczy miejscowe zakażenia wywołane przez gronkowce i wrażliwe bakterie Gram-ujemne. Eskulina hamuje krwawienia z naczyń i zmniejsza obrzęki. Lek zmniejsza objawy występujące w żylakach odbytu, tj. stan zapalny, ból, obrzęk i krwawienie.

Wskazania

Maść Proktosedon jest wskazana w leczeniu hemoroidów zewnętrznych i wewnętrznych, w przewlekłych i ostrych stanach zapalnych odbytu, szczelinie odbytu i swiądzie odbytu.

Przeciwskazania

Nie należy stosować leku jeśli pacjent jest uczulony na składniki leku, jeśli u pacjenta stwierdzono cukrzycę, gruźlicę, jaskrę, osteoporozę, ostrą psychozę oraz u dzieci poniżej 12 lat.

Dawkowanie

Za pomocą aplikatora nakładać niewielką ilość maści do odbytu i na zewnątrz, rano i wieczorem oraz po każdym wypróżnieniu.

Dane techniczne

Wiek powyżej 12 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać krem

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl