Proovulin x 30 saszetek

Kod produktu: 40829
Ocena: 0

Proovulin uzupełnia dietę w inozytol, kwas foliowy, witaminy B6 i B12. Polecany jest osobom dorosłym, szczególnie kobietom w okresie rozrodczym.

 

Producent: OLEOFARM
Cena: 59,00 zł 59.00
Produkt czasowo niedostępny
quantity szt.

Opis

Postać

Proszek

Opakowanie

30 saszetek

Skład

Mio-inozytol, D-Chiro-inozytol, chlorowodorek pirydoksyny, glukozamina 5MTHF, cyjanokobalamina.

 Dzienna porcja (1 saszetka) zawiera:

 Inozytol, w tym:

2000 mg

Mio-inozytol

1951,22 mg

D-Chiro-inozytol

48,78 mg

 Witamina B6

1,4 mg (100%*)

 5-MTHF, w tym:

418 µg

Kwas foliowy

400 µg (200%*)

 Witamina B12

2,5 µg (100%*)

* % referencyjnej wartości spożycia

Działanie

Proovulin zawiera w swoim składzie dwie aktywne biologicznie formy inozytolu: mio-inozytol oraz D-chiro-inozytol. Proporcja wynosząca 40:1 pomiędzy obiema formami inozytolu występującymi w preparacie jest odwzorowaniem proporcji, która występuje naturalnie w naszym organizmie. Mio-Inozytol jest istotny w procesie prawidłowego dojrzewania oocytów.

Preparat Proovulin zawiera również aktywną formę kwasu foliowego – 5-MTHF (5-metylotetrahydrofolian), który nie musi przechodzić już żadnych przemian, aby być w pełni przyswajalnych przez organizm. Kwas foliowy należy do grupy folianów, które przyczyniają się do wzrostu tkanek matczynych w czasie ciąży, pomagają w prawidłowej syntezie aminokwasów i prawidłowej produkcji krwi, a także biorą udział w procesie podziału komórek. Istotny jest również fakt, że foliany pomagają w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu homocysteiny.

Proovulin zawiera także witaminę B6 i witaminę B12, które pomagają w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu homocysteiny, pomagają w prawidłowej produkcji czerwonych krwinek i prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego. Ponadto, witamina B12 odgrywa rolę w procesie podziału komórek, natomiast witamina B6 pomaga w prawidłowej syntezie cysteiny i przyczynia się do regulacji aktywności hormonalnej.

Wskazania

Preparat polecany jest osobom dorosłym, a w szczególności kobietom w okresie rozrodczym w celu uzupełniania diety w inozytol, kwas foliowy, witaminy B6 i B12.

Sposób użycia

1 saszetka dziennie w trakcie posiłku. Zawartość saszetki rozpuścić w 100 ml letniej wody i wypić bezpośrednio po przygotowaniu. 

Ostrzeżenia

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl