Robitussin junior 3.7mg/5ml syrop 100ml

Kod produktu: 3981
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Robitussin Junior to syrop dla dzieci na kaszel suchy, do stosowania u dzieci w wieku od 2 do 12 lat in. Hamuje uporczywy kaszel, , nie zawiera cukru, o smacznym wiśniowym smaku.

Producent: PFIZER
Cena: 6,81 zł 6.81
Produkt czasowo niedostępny
quantity szt.

Opis

Postać leku

Syrop


Dawka

3,75 mg/ 5 ml


Opakowanie

Butelka 100 ml


Skład

Substancja czynna: bromowodorek dekstrometorfanu (Dextrometorphani hydrobromidum).

5 ml syropu zawiera 3,75 mg bromowodorku dekstrometorfanu.

Ponadto lek zawiera: glicerynę, karboksymetylocelulozę sodową, benzoesan sodu,wersenian disodowy, maltitol (E 965), etanol 96%, kwas cytrynowy bezwodny, amarant (E 123), karmel, lewomentol, zapach z wiśni i owoców granatu, sorbitol (roztwór 70%) (E 420), cyklaminian sodu, sól potasową acesulfamu , wodę oczyszczoną.


Działanie

Robitussin Junior jest lekiem, który hamuje suchy, uporczywy i drażniący kaszel. Zawarta w nim substancja aktywna (bromowodorek dekstrometorfanu) w dawce terapeutycznej dla dzieci (3,75 mg / 5 ml) jest lekiem hamującym kaszel o działaniu ośrodkowym. Lek przeciwkaszlowy Robitussin Junior jest wskazany do stosowania u dzieci w wieku od 2 do 12 lat.

Formuła Robitussin Junior została stworzona specjalnie dla dzieci:

 • Lek jest dobrze tolerowany i akceptowany przez dzieci. Badania kliniczne potwierdziły bezpieczeństwo stosowania leku u dzieci.
 • Nie zawiera cukru, dzięki czemu syrop nie wpływa na cukrzycę.
 • Ma pyszny, wiśniowy smak

Wskazania

Leczenie objawowe suchego, męczącego kaszlu.


Dawkowanie

Do stosowania doustnego.

Lek Robitussin Junior należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Zazwyczaj stosowana dawka leku Robitussin Junior to:

 • Dzieci w wieku od 2 do 6 lat: 10 ml (7,5mg dekstrometorfanu) 4 razy na dobę (maksymalna dawka dobowa dekstrometorfanu 30 mg).
 • Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: 20 ml (15 mg dekstrometorfanu) 4 razy na dobę (maksymalna dawka dobowa dekstrometorfanu 60 mg).

Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 2 lat. Nie stosować dawek większych niż zalecane.Nie zaleca się stosowania leku dłużej niż 7 dni. Jeżeli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 7 dniach, należy skontaktować się z lekarzem.


Przeciwwskazania

Leku nie należy stosować:

 • jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na dekstrometorfan lub którykolwiek z pozostałych składników leku,
 • jeśli pacjent ma kaszel z dużą ilością wydzieliny,
 • u dzieci w wieku poniżej 2 lat,
 • jeśli u pacjenta występuje astma oskrzelowa,
 • jeśli u pacjenta występuje niewydolność oddechowa lub istnieje ryzyko jej wystąpienia,
 • jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność wątroby,
 • podczas przyjmowania inhibitorów oksydazy monoaminowej (iMAO), bądź selektywnych inhibitorów zwrotnego wychwytu serotoniny (SSRI), bądź innych leków stosowanych w depresji, chorobach psychicznych, zaburzeniach nastroju lub w chorobie Parkinsona, bądź w ciągu 2 tygodni od zaprzestania leczenia.

Ostrzeżenia i środki ostrożności:

Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując lek Robitussin Junior:

 • w przypadku występowania przewlekłego kaszlu, jaki występuje podczas palenia tytoniu bądź w przypadku przewlekłej choroby płuc, takiej jak rozedma,
 • nie zaleca się stosowania leku Robitussin Junior, gdy kaszel trwa dłużej niż 7 dni, nawraca, bądź towarzyszy mu gorączka, wysypka lub trwały ból głowy.
 • należy stosować ostrożnie u pacjentów z chorobą wątroby.
 • nie należy przekraczać zalecanej dawki.
 • Lek zawiera amarant, który może powodować reakcje alergiczne.
 • Lek zawiera sorbitol i maltitol (likazynę 80/55). Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku. Pacjenci z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją fruktozy nie powinni stosować tego leku. Lek może mieć lekkie działanie przeczyszczające. Wartość kaloryczna 2,6 kcal/g sorbitolu. Wartość kaloryczna 2,3 kcal/g maltitolu (likazyny 80/55).
 • Lek zawiera 2,5 v/v % etanolu (alkohol), tzn. 103 mg na dawkę (5 ml), co jest równoważne 2,5 ml piwa, 1 ml wina na dawkę. Jest szkodliwy dla osób z chorobą alkoholową. Należy wziąć pod uwagę podczas stosowania u kobiet w ciąży lub karmiących piersią, dzieci oraz u osób z grup wysokiego ryzyka, takich jak pacjenci z chorobą wątroby lub z padaczkąStosowanie tego leku może skutkować pozytywnym wynikiem testu antydopingowego.
 • Dekstrometorfan metabolizowany jest przez cytochrom wątrobowy P450 2D6. Aktywność tego enzymu jest uwarunkowana genetycznie. U ok. 10% populacji ogólnej odnotowuje się słaby metabolizm CYP2D6. U osób ze słabym metabolizmem CYP2D6 i u pacjentów stosujących jednocześnie inhibitory CYP2D6 może występować wzmożone i/lub przedłużone działanie dekstrometorfanu. W związku z tym należy zachować ostrożność u chorych z powolnym metabolizmem CYP2D6 lub stosujących inhibitory CYP2D6.

Dane techniczne

Wiek powyżej 6 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać syrop

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl