Ruskorex maść 40 g

Kod produktu: 9802
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Preparat łagodzi ból i świąd okolic odbytu

Producent: ANGELINI PHARMA
Cena: 28,02 zł 28.02
Produkt czasowo niedostępny
quantity szt.

Opis

Postać

Maść

Opakowanie

tubka 40g

Skład

(1 gram maści): ruskogeniny 10 mg, tetrakainy chlorowodorek 10 mg, substancje pomocnicze: makrogol 4000, makrogol 400, glikol propylenowy, alkohol cetylowy, polisorbat 80, metylu parahydroksybenzoesan, etylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, zapach Eternance 0398440, woda oczyszczona.

Działanie

Za działanie preparatu odpowiadają rusogeniny, naturalne saponiny otrzymywane z kłączy ruszczyka kolczastego oraz za jego właściwości znieczulające, chlorowodorek tetrakainy. Chlorowodorek tetrakainy wykazuje działanie znieczulające po 10 min i utrzymuje się do 2 h, dobrze wchłania się z błon śluzowych.Preparat szybko działa przynosząc natychmiastową ulgę.

Wskazania

Lek stosuje się zewnętrznie w objawach bólu i świądu okolicy odbytu, w hemoroidach, w stanach zapalnych błony śluzowej odbytnicy, w zapaleniu zakrzepowym guzków krwawniczych.

Sposób stosowania

Lek przeznaczony dla osób dorosłych. Stosować zewnętrznie na okolicę odbytu 2 lub 3 razy na dobę. Jednorazowa terapia nie powinna trwać dłużej niż 2 tygodnie.

Działania niepożądane:

Niekiedy może wystąpić nasilenie pieczenia w okolicy odbytu na początku stosowania leku. Ponadto mogą wystąpić luźne stolce. Nie stosować u kobiet w ciąży i matek karmiących. Ekstrakty z ruszczyka kolczastego mogą zwiększać skurcze macicy.

Dane techniczne

Wiek dorośli
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania kuracja 2 tygodniowa
Postać maść

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl