SIGVARIS Pończochy Seria: SELECT 1 para

SIGVARIS Pończochy Seria: SELECT 1 para

Kod produktu: 20386
Ocena: 3

Pończochy przeciwżylakowe SELECT to wyrób uciskowy dla kobiet i mężczyzn

Producent: SIGVARIS
Cena: 171,60 zł 171.60
quantity szt.

Opis

Postać

Pończochy przeciwżylakowe

Opakowanie

1 op

Skład

68 % Polyamid, 32 % Elastan.

Działanie

Wskazania do stosowania powinny być skonsultowane z lekarzem!. Produkowane są z najwyższej jakości podwójnie krytego matowego włókna, o dobrej rozciągliwości. Są niezwykle wygodne i bardzo trwałe. Spośród wielu produktów uciskowych wyróżniają się łatwością w zakładaniu i zdejmowaniu. Marka SIGVARIS to gwarancja najwyższej szwajcarskiej jakości, uznawana za numer 1 na całym świecie. Zapewniają skuteczną terapię uciskową poprzez prawidłową medyczną stopniowaną kompresję. Wyroby uciskowe SIgvaris muszą być dopasowywane przy kończynach wolnych od obrzęku u pacjentów w pozycji stojącej. Ciężar ciała powinien być oparty na kończynie, która ma być mierzona. Należy zawsze mierzyć obie kończyny. Dostępne w 1 i 2 klasa ucisku, w kolorach beżowym i czarnym w wersjach z palcami zamkniętymi lub otwartymi, do wyboru, krótkie do połowy uda oraz długie. Są to najczęściej pończochy samonośne, wykończone taśmą silikonową, lub rzadziej tradycyjne pończochy, mocowane do paska. Najistotniejszy dla terapii uciskowej jest wymiar cB – obwód nad kostką w najwęższej części. Natomiast w zależności od wzrostu pacjenta lub wielkości stopy dobiera się wersję pończoch: krótką lub długą.

Wskazania

Wskazania do stosowania wyrobów przeciwżylakowych o I klasie ucisku:

  • I stopień ucisku - lekki ucisk, ponad 15 mmHg, łagodny powierzchowny efekt uciskowy, stosowanie zapobiegawcze w zmęczeniu nóg, małe żylaki bez widocznego obrzęku, nieduże żylaki w czasie ciąży.

Wskazania do stosowania wyrobów przeciwżylakowych o II klasie ucisku:

  • II stopień ucisku - średni ponad 20 mmHg powierzchowny efekt uciskowy, małe żylaki z obrzękiem podudzia, niewydolność żylna spowodowana żylakami, stan po wyleczeniu drobnych owrzodzeń, stan po powierzchownym zakrzepowym zapaleniu żył, żylaki w czasie ciąży, po operacjach żylaków i skleroterapii, zapobiegawczo przeciw zakrzepicy.

Sposób stosowania

  • Nakładać od palców do kostki, rozprowadzić równomiernie na stopie.
  • Zwrócić uwagę na dokładne umieszczenie pięty.
  • Nałożyć do kolana, dokładnie rozprowadzić na łydce zmniejszając nieco naprężenie wynikające z nakładania. Wygładzić wszystkie zgrubienia i zmarszczenia.
  • Nałożyć do pełnej długości.
  • Usunąć wszystkie zmarszczenia, wygładzić.

Dane techniczne

Wiek dorośli
Płeć płeć nie ma znaczenia

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl