SOFTEYE BLEPHA+ x 14 chusteczek + kompres ogrzewalny

Kod produktu: 41446
Ocena: 0

Jednorazowe chusteczki z naturalnej bawełny nasączone roztworem o zawartości składnika Hy-Ter i aloesu. Przeznaczone są do codziennej higieny powiek i rzęs, wykazują działanie przeciwzapalne, oczyszczające i odkażające. Opakowanie zawiera również ogrzewalny kompres przeznaczony do ciepłego masażu powiek.

Producent: NTC SRL
Cena: 32,52 zł 32.52
quantity szt.

Opis

Postać

Chusteczki

Opakowanie

14 chusteczek jednorazowych + ogrzewalny kompres 1 szt.

Skład

Woda, PEG/PPG - 20/15 dimetikon, wyciąg z aloesu zwyczajnego, Hy-Ter (hialuronian sodu, 4-terpineol), glicyryzynian amonu, glukozyd kaprylowo-kaprynowy, sól sodowa kokoiloaminokwasów pszenicy, etylheksylogliceryna, alkohol fenyloetylowy, chlorek sodu, fosforan sodu, wodofosforan sodu, PPG-26 Buteth-26, PEG-40 uwodorniony olej rycynowy.

Działanie

Jednorazowe chusteczki z naturalnej bawełny, nasączone roztworem zawierającym Hy-Ter (hialuronian sodu i naturalny ekstrakt z drzewa herbacianego) i aloes o działaniu oczyszczającym, zmiękczającym, kojącym i udrażniającym.

Formuła SOFTEYE BLEPHA+ opiera się na naturalnych składnikach przeciwzapalnych i odkażających, dzięki czemu produkt ten przynosi szybką ulgę. Właściwa higiena jest kluczowa w przypadku potencjalnego i trwającego stanu zapalnego i infekcji.

Podczas tylnego zapalenia brzegów powiek dochodzi do zablokowania ujść gruczołów Meiboma. Są one zlokalizowane na wewnętrznej stronie powiek; ich wydzielina zapobiega parowaniu filmu łzowego. Zastosowanie ciepłego kompresu na oko w połączeniu z masażem powieki umożliwia odblokowanie i oczyszczenie ujść tych gruczołów, dzięki czemu mogą one wznowić naturalną produkcję lipidów niezbędnych do utrzymania w dobrym stanie filmu łzowego.

Wskazania

Produkt wskazany jest do higieny powiek i rzęs, a także pomocniczo:

  • w leczeniu bakteryjnego i alergicznego zapalenia spojówek,
  • jako środek odkażający przed i po zabiegach chirurgicznych,
  • w zapaleniu powiek i spojówek.

Sposób użycia

1. Kompres rozgrzać do momentu zmiany barwy z pomarańczowej na żółtą. Zmiana zabarwienia na żółte oznacza, że kompres osiągnął temperaturę odpowiednią do wykonania skutecznego masażu oka.

Jak rozgrzać kompres

  • Kompres można rozgrzać pod bardzo gorącą wodą z kranu do momentu zmiany zabarwienia.
  • Trzymając kompres za skrzydełko zanurzyć go w gorącej wodzie, aż jego barwa zmieni się z pomarańczowej na żółtą.

Przed wykonaniem masażu oka zawsze należy sprawdzić temperaturę kompresu, przykładać go do wewnętrznej strony swojego nadgarstka. Jeśli jest zbyt gorący, odczekać kilka minut i spróbować ponownie.

Jeśli barwa nie jest jednorazowa, potrząsnąć kompresem przed użyciem.

2. Trzymać ciepły kompres za skrzydełko, przez 3-5 minut masować powiekę z lekkim naciskiem.

3. Zaraz po zaaplikowaniu kompresu na oko otworzyć saszetkę korzystając z nacięcia i wyjąć chusteczkę.

4. Rozłożyć chusteczkę i delikatnie oczyścić powieki i rzęsy w kierunku od wewnętrznego kącika oka do zewnętrznego, cały czas trzymając oko zamknięte.

Po użyciu opłukać kompres wodą i umieścić z powrotem w opakowaniu. Jeśli kompres nie powróci do pierwotnego koloru, należy schować go na noc do lodówki. Przed ponownym użyciem sprawdzić, czy kompres nie jest uszkodzony. Należy używać jednej chusteczki na jedno oko. Po użyciu umyć ręce. Nie przemywać oka po zastosowaniu produktu.

Ostrzeżenia

Produkt przeznaczony do stosowania zewnętrznego: wyłącznie w okolicach oka, przy zamkniętych oczach. Nie stosować produktu w przypadku zdiagnozowanej nadwrażliwości na dowolny jego składnik. W razie utrzymującego się uczucia pieczenia należy przerwać stosowanie.

Należy uważnie przestrzegać instrukcji dotyczących ogrzewania kompresu i sprawdzania jego temperatury. Nie stosować ponownie częściowo zużytej chusteczki, aby uniknąć zanieczyszczenia produktu i osłabienia jego skuteczności. Każda saszetka jest przeznaczona do jednorazowego użytku; należy otworzyć ją bezpośrednio przed zastosowaniem. Nie stosować, gdy saszetka jest niedomknięta i/lub opakowanie jest uszkodzone. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Nie przebijać kompresu i/lub połykać produktu. Po wykorzystaniu ostatniej chusteczki należy wyrzucić kompres.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl