SOFTEYE GEL żel do oczu, pojemniki jednodawkowe 0,4ml x 20 szt.

Kod produktu: 41184
Ocena: 0

SOFTEYE GEL przynosi ulgę osobom cierpiącym na suchość oczu. Jest on przeznaczony do łagodzenia objawów dyskomfortu oczu, wywołanego przez noszenie soczewek kontaktowych.

Producent: SIFI
Cena: 23,76 zł 23.76
quantity szt.

Opis

Postać

Żel

Opakowanie

Pojemniki jednorazowe po 0,4ml

Skład

Hialuronian sodu, guma ksantanowa, chlorek sodu, chlorek potasu, chlorek magnezu sześciowodny, chlorek wapnia dwuwodny, dwunastowodny fosforan dosidu, jednozasadowy jednowodny fosforan sodu, cytrynian sodu, glicerol, woda oczyszczona.

Działanie

SOFTEYE GEL zawiera dwa naturalne polimery: hialuroanian sodu i gumę ksantanową. Po wprowadzeniu do worka spojówkowego żel łączy się z filmem łzowym tworząc nawilżającą, lepką i przezroczystą warstwę zmniejszającą tarcie spowodowane ruchami gałki ocznej i mruganiem.

SOFTEYE GEL łagodzi objawy suchego oka spowodowane przez czynniki środowiskowe i klimatyczne, takie jak pyłki, kurz, oślepiające światło, zanieczyszczenia powietrza, promieniowanie pochodzące od monitora komputerowego.

Preparat chroni również powierzchnię oka podczas procesu gojenia ran i otarć. Nie zawiera środków konserwujących i dlatego jest dobrze tolerowany.

Wskazania

Suchość oczu. Łagodzenie objawów dyskomfortu oczu, wywołanego przez noszenie soczewek kontaktowych. Leczenie ran i otarć powierzchni oko powodowanych przez zdarzenia związane w występowaniu urazu i po operacji oka.

Sposób użycia

Wprowadzić 1 kroplę produktu SOFTEYE GEL do worka spojówkowego 4 razy na dobę, chyba że lekarz zaleci inaczej.

  • Przed zastosowaniem należy umyć/zdezynfekować ręce.
  • Upewnić się, że pojemnik jednodawkowy jest nienaruszony.
  • Oderwać pojemnik jednodawkowy od paska.
  • Otworzyć, przekręcając i odrywając górną część.
  • Zakroplić preparat do oka, unikając dotykania oka lub jakiejkolwiek innej powierzchni końcówką pojemnika.

Zawartość pojemnika powinna zostać zużyta bezpośrednio po otwarciu. Wszelkie pozostałości produktu nie mogą być używane, ponieważ produkt nie zawiera konserwantów, a pozostałości produktu mogą ulec zanieczyszczeniu, tym samym narażając oko na ryzyko zakażenia.

Przechowywanie

Przechowywać w temperaturze poniżej 30ºC. Nie zamrażać. Po otwarciu zaleca się przechowywanie pozostałych pojemników jednodawkowych w tej samej aluminiowej torebce. Pojemniki jednodawkowe należy wykorzystać w ciągu 12 dni po otwarciu aluminiowej torebki.

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników. Nie stosować produktu jeśli pojemnik jednodawkowy jest otwarty lub uszkodzony.

Typ

Wyrób medyczny

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl