SOFTEYE NET żel do oczu, pojemniki jednodawkowe 0,4ml x 20 szt.

Kod produktu: 41186
Ocena: 0

Klarowny, jałowy żel do oczu bez konserwantów, zawierający hialuronian sodu, gumę ksantanową i netylmycynę 0,3%. Wskazany jest w leczeniu ran i otarć na powierzchni gałki ocznej, będących skutkiem urazu lub zabiegu chirurgicznego na oku. 

Producent: SIFI
Cena: 27,75 zł 27.75
quantity szt.

Opis

Postać

Żel

Opakowanie

20 szt. pojemniki jednodawkowe po 0,4ml

Skład

Hialuronian sodu, guma ksantanowa, netylmycyna 0,3%, dwunastowodny fosforan disodu, jednozasadowy jednowodny fosforan sodu, cytrynian sodu, woda oczyszczona.

Działanie

Klarowny, jałowy żel do oczu bez konserwantów, zawierający hialuronian sodu, gumę ksantanową i netylmycynę 0,3%. Po zaaplikowaniu produktu do worka spojówkowego łączy się z filmem łzowym i tworzy przezroczystą, lepką powłokę, która dzięki zmniejszeniu tarcia wywołanego ruchami gałki ocznej i mruganiem ochrania powierzchnię oka i przyspiesza proces gojenia ran i otarć.

Obecna w żelu netylmycyna - antybiotyk aminoglikozydowy o szerokim spektrum działania pomaga obniżyć ryzyko wystąpienia infekcji bakteryjnej. Produkt nie zawiera konserwantów.

Wskazania

Leczenie ran i otarć na powierzchni gałki ocznej, będących skutkiem urazu lub zabiegu chirurgicznego na oku. Stosowanie produktu zalecane jest osobom, ktore w ocenie lekarza są zagrożone wystąpieniem infekcji bakteryjnej.

Sposób użycia

Stosować zgodnie z zaleceniem lekarza.

Zakraplać 1 kroplę preparatu SOFTEYE LIPID do worka spojówkowego 4 razy dziennie lub zgodnie z zaleceniem lekarza.

  • Przed zastosowaniem należy umyć/zdezynfekować ręce.
  • Upewnić się, że pojemnik jednodawkowy jest nienaruszony.
  • Oderwać pojemnik jednodawkowy od paska.
  • Otworzyć, przekręcając i odrywając górną część.
  • Zakroplić preparat do oka, unikając dotykania oka lub jakiejkolwiek innej powierzchni końcówką pojemnika.

Zawartość pojemnika powinna zostać zużyta bezpośrednio po otwarciu. Wszelkie pozostałości produktu nie mogą być używane, ponieważ produkt nie zawiera konserwantów, a pozostałości produktu mogą ulec zanieczyszczeniu.

Przechowywanie

Przechowywać w temperaturze poniżej 30ºC. Nie stosować produktu, jeśli nie jest on klarowany. Pojemniki jednodawkowe należy wykorzystać w ciągu 12 dni po otwarciu aluminiowej torebki.

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników. Nie stosować produktu jeśli pojemnik jednodawkowy jest otwarty lub uszkodzony.

Długotrwałe stosowanie miejscowych antybiotyków może doprowadzić do rozwoju opornych drobnoustrojów. W przypadku braku istotnej klinicznej poprawy we względnie krótkim czasie (5-7 dni) lub w przypadku wystąpienia jakiegokolwiek podrażnienia lub objawów nadwrażliwości, należy przerwać leczenie i zgłosić się do okulisty.

Produkt powinien być podawany dzieciom i osobom o ograniczonej zdolności ruchu jedynie pod nadzorem odpowiedzialnej osoby dorosłej. 

Typ

Wyrób medyczny

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl