SOLGAR Miedź chelat tabletki 100 szt.

Kod produktu: 24852
Ocena: 0

Wysoko przyswajalna, chelatowana postać miedzi

Producent: SOLGAR VITAMIN & HERB
Cena: 47,00 zł 47.00
quantity szt.

Opis

Postać

Tabletki

Opakowanie

Szklany słoiczek 100 tabletek

Skład

Jedna kapsułka zawiera: Miedź (dwuglicynian†) 2500 μg. Substancje wypełniające: fosforan dwuwapniowy, celuloza mikrokrystaliczna Substancja przeciwzbrylająca: roślinny stearynian magnezu Guma celulozowa

Działanie

Preparat zawiera 2,5 mg jonów miedzi w tabletce. Miedź schelatowana jest w 100% aminokwasowo, co zapewnia jej najlepszą przyswajalność.Miedź jest trzecim co do zawartości pierwiastkiem śladowym w organi­zmie, po żelazie i cynku. Najwięcej miedzi znajduje się w mięśniach szkie­letowych (ok. 25%), w skórze (15%), w szpiku kostnym (14%), w mózgu (8-15%) i w wątrobie (8%). Jednak największe stężenie miedzi na gram tkanki występuje w mózgu i wątrobie.Ponieważ miedź jest potrzebna w kilku systemach enzymatycznych, jej niedobory wpływają na szereg tkanek organizmu. Niedobory miedzi prowadzą do niedokrwistości z niedoboru żelaza, gdyż miedź jest niezbędna do właściwego wchłaniania i wykorzystania żelaza. Tworząc enzymy miedź ułatwia utlenianie wielu związków, takich jak np. kwas moczowy i monoaminy. Jej udział w reakcjach enzymatycznych jest również ważny w takich procesach jak: powstawanie hemoglobiny, pigmentacja skóry, krzepnięcie krwi czy produkcja energii.Miedź odgrywa ważną rolę w tworzeniu kolagenu – ważnego białka wchodzącego w skład kości, skóry i tkanki łącznej,a także utrzymać odporność i płodność. Bierze też udział w tworzeniu melaniny – naturalnego, ciemnego pigmentu znajdującego się we włosach, skórze i tęczówce, zapewniającego ich stałe zabarwienie.

Wskazania

MOŻLIWE ZASTOSOWANIA: anemia spowodowana niedoborem żelaza, choroby kości i choroby stawów, kwashiorkor, osłabienie osłabienie naczyń krwionośnych, osłabienie układu immunologicznego, podwyższony poziom cynku, problemy z oddychaniem,- wady tkanki łącznej, wysoki poziom cholesterolu, zaburzenia wzrostu, zmiany skórne.

Sposób użycia

1 tabletka dziennie.Produkt nie zawiera: Produkt nie zawiera cukru, soli, skrobi, drożdży, pszenicy, soi, glutenu, pro­duktów mlecznych i jest produkowany bez użycia sztucznych substancji kon­serwujących, zapachowych lub barwiących. Odpowiedni dla wegan.

Dane techniczne

Wiek dorośli
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać tabletki

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl