SOLGAR Rutyna 500mg tabletki 50szt

Kod produktu: 17016
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Preparat zawiera 500 mg naturalnej rutyny w tabletce.

Producent: SOLGAR VITAMIN & HERB
Cena: 49,00 zł 49.00
Produkt czasowo niedostępny
quantity szt.

Opis

Postać

Tabletki

Dawka

500mg

Opakowanie

50tabletek

Skład:

Jedna tabletka zawiera. Rutyna (Dimorphandra mollis) 500 mg. Naturalne substancje pomocnicze. Substancja wypełniająca, fosforan dwuwapniowy, celuloza mikrokrystaliczna. Substancja przeciwzbrylająca, roślinny kwas stearynowy, roślinny stearynian magnezu, dwutlenek krzemu Substancja poślizgowa, hydroksypropylometyloceluloza i glicerol.

Działanie

Rutyna jest pomocna w zmniejszeniu: kruchości włośniczek, podatności na siniaki, opuchnięcia i stłuczenia w wyniku urazów sportowych i krwotoków z nosa. Ostatnio przeprowadzono wiele pozytywnych badań nad rutyną, podwójne ślepe badanie kliniczne poświęcone leczeniu niewydolności żylnej (żylaki, hemoroidy, choroby naczyń krwionośnych związane z cukrzycą, retinopatia cukrzycowa) wykazało, że rutyna poprawia przepływ krwi w mikronaczyniach, zmniejsza także objawy kliniczne, takie jak ból, zmęczenie kończyn dolnych, skurcze nocne i zespół nie spokojnych nóg u 73% pacjentów uczestniczących w badaniach. Przeprowadzono kilka badań na kobietach ciężarnych u których rutyna znacząco poprawiła funkcjonowanie żył i pomogła zmniejszyć objawy związane z hemoroidami.Rutyna posiada też właściwości antyoksydacyjne, pomaga zapobiegać szkodom powodowanym przez działanie wolnych rodników. Korzystnie wpływa na alergie i stany zapalne, wzmacnia włośniczki i hamuje destrukcje kolagenu, wykazuje działanie synergistyczne zwiększając poziom witaminy C w komórkach.Rutyna wpływa korzystnie na stan i funkcje wszystkich tkanek zawierających białka. Działając ochronnie na elastynę i kolagen, zapewnia prawidłowe funkcjonowanie kości, ścięgien, stawów i wiązadeł.Wykazano też ochronny wpływ rutyny na serce osób dotkniętych cukrzycą, u których zbyt wysoki poziom cukru może powodować uszkodzenie białek, wchodzących w skład mięśnia sercowego.Rutyna na drodze enzymatycznej zapobiega odkładania się alkoholu etylowego w oku i komórkach nerwowych pomaga w ten sposób chronić przed wystąpieniem jaskry, retinopatii, czy też neuropatii.

Opis

Rutyna zaliczana jest do grupy drugorzędowych bioflawonoidów (aktywnych biologicznie, biodostępnych flawonoidów). Każda tabletka zawiera rutynę w postaci czynnej szeroko rozpowszechnionej w świecie roślinnym zwanej przez farmaceutów kwercetyno-3-rutozydem lub nieco prościej, naturalnie występującym glikozydem bioflawonoidu kwercetyny (kwercetyna z dołączoną cząstką glukozy) tak fachowo nazywają rutynę dietetycy. W preparacie Rutyny 500 mg Solgar wykorzystuje wyłącznie rutynę pochodzącą ze strączków nasion brazylijskiego krzewu Fava d? Anta (Dimorphandra mollis).Niski poziom rytyny w diecie może być związany z nadmierną przepuszczalnością naczyń krwionośnych, osłabieniem organizmu, drętwieniem, bólem i skurczami w obrębie kończyn dolnych

Dawkowanie

1 tabletka dziennie

Informacja alergiczna

Produkt nie zawiera cukru, soli, skrobi, drożdży, pszenicy, soi, produktów mlecznych i jest produkowany bez użycia sztucznych substancji konserwujących, zapachowych lub barwiących. Odpowiedni dla wegan.

Dane techniczne

Ostrzeżenia może być stosowany przez wegetarian
Wiek dorośli
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania na 45 dni
Postać tabletki

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl