SOLGAR Wapń z witaminą D tabletki 60szt

Kod produktu: 10357
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Wapń z witaminą D (wapń w postaci cytrynianu)

Producent: SOLGAR VITAMIN & HERB
Cena: 49,00 zł 49.00
quantity szt.

Opis

Postać leku:

Tabletki

Opakowanie:

60 tabletek

Skład:

Jedna (1) tabletka zawiera: Wapń (cytrynian) 250 mg - 31*, Celuloza (nośnik) 202,2 mg*, Stearynian magnezu** (substancja przeciwzbrylająca) 17 mg, Dwutlenek krzemu (substancja przeciwzbrylająca) 15 mg, Glicerol (stabilizator) 2,25 mg, Witamina D (400 IU) (prep. ergokalcyferolu) 2,5 ug.

Działanie:

Wapń jest najliczniejszym minerałem w organizmie. Może stanowić nawet 2% łącznej masy ciała. Kości zawierają ponad 99% wapnia występującego w organizmie. Podstawowa rola wapnia w organizmie związana jest z budową i regeneracją kości i zębów. Wapń jednak zajmuje też znaczące miejsce w aktywności enzymatycznej organizmu. Od wapnia w dużej mierze uzależnione są skurcze mięśni, uwalnianie neuroprzekaźników, regulacja pracy serca i krzepnięcia krwi. źródła pokarmowe Podstawowym źródłem wapnia są produkty mleczne. Pokarmy roślinne bogate w wapń to: tofu, kapusta włoska, szpinak, liście rzepy i inne warzywa liściaste. Tempo przyswajania wapnia z kapusty włoskiej jest większe niż tempo przyswajania tego minerału z mleka. wapń w preparatach Schelatowany wapń, zwłaszcza cytrynian jest lepiej przyswajalny niż węglan wapnia (np. wapń z muszli ostryg) dotyczy to zarówno dzieci jak i dorosłych. Dzieje się tak, dlatego że przyswajalność wapnia zależy od stopnia jonizacji tego minerału w jelitach. Jonizacja to główny problem w przypadku węglanu wapnia (najczęściej stosowanego, bo bardzo taniego suplementu wapniowego np. wapń z muszli ostryg).

Opis produktu

Preparat zawiera wapń w postaci organicznego cytrynianu wapnia wraz z witaminą D. Połączenie cytrynianu wapnia z witaminą D daje ogromną przewagę tego preparatu nad innymi. Dla kobiet w wie­ku okołomenopauzalnym efektywność przyswajania jonów wapnia z cy­trynianu jest ok. dziesięciokrotnie większa od przyswajalności jonów wap­nia z węglanu wapnia (np. z muszli ostryg morskich). Wapń w postaci cytrynianu nie posiada też takich wad węglanu jakim są: powodowanie zaparć, zobojętnianie soku żołądkowego czy też duże ryzy­ko powstawania kamieni nerkowych.

Wskazania

Zalecany w demineralizacji kosci, krzywicy, osteoporozie, złamaniach kości, zahamowanie wzrostu, wadliwy rozwój zębów,stany alergiczne, przeziębienie.

Dawkowanie:

Osoby dorosłe dwie do trzech tabletek dziennie, najlepiej w trakcie posiłku lub stosować według wskazań lekarza. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Informacja alergiczna

Produkt nie zawiera cukru, soli, skrobi, drożdży, pszenicy, soi, glutenu, produktów mlecznych i jest produkowany bez użycia sztucznych substancji konserwujących, zapacho­wych lub barwiących.

Dane techniczne

Ostrzeżenia może być stosowany przez wegetarian
Wiek dorośli
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania kuracja na 1 miesiąc
Postać tabletki

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl