Sachol żel stomatologiczny 10g

Kod produktu: 2356
Ocena: 0

Żel do stosowania na śluzówki jamy ustnej

Producent: JELFA
Cena: 19,16 zł 19.16
quantity szt.

Opis

Postać

Żel

Opakowanie

Tubka 10 g

Skład

Choliny salicylan 87,1mg, Cetalkoniowy chlorek 0,1mg, Metylu hydroksybenzoesan 1,5mg, Propylu hydroksybenzoesan 0,8mg, podłoże żelowe do 1g.

Działanie

Preparat wykazuje połączone działanie składników: przeciwzapalne, przeciwbólowe i odkażające miejscowo. Główny składnik preparatu - salicylan choliny działa miejscowo przeciwzapalnie i słabo przeciwbólowe Chlorek cetalkoniowy wzmacnia działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne leku. Występujące w podłożu bakteriostatyki: hydroksybenzoesan metylu i hydroksybenzoesan propylu w stężeniach zawartych w preparacie wykazują działanie odkażające. Po zastosowaniu, żel utrzymuje się przez kilka minut na powierzchni błony śluzowej jamy ustnej.

Wskazania

Stany zapalne błony śluzowej jamy ustnej, nadżerki i owrzodzenia jamy ustnej, zapalenie dziąseł, choroby przyzębia.

Przeciwwskazania

Uczulenie na składniki preparatu, w tym na salicylany.

Ostrzeżenia

W miejscu zastosowania może wystąpić krótkie, przemijające pieczenie. Preparatu nie należy stosować u dzieci poniżej 3 lat.

Sposób użycia

Nanosić niewielką ilość żelu na chorobowo zmienione miejsce, lekko wcierać przez ok. 2 minuty. Stosować 2-3 razy na dobę. Przez około pół godziny po zastosowaniu żelu nie pić i nie przyjmować żadnych pokarmów.

Dane techniczne

Wiek powyżej 3 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać żel

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl