Senalax Extra tabletki powlekane 15 szt.

Senalax Extra tabletki powlekane 15 szt.

Kod produktu: 30164
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Środek przeczyszczający

Producent: HASCO LEK
Cena: 6,15 zł 6.15
Produkt czasowo niedostępny
quantity szt.

Opis

Postać

Tabletki powlekane

Opakowanie

1 op. 15 tabletek

Skład

1 tabletka powlekana zawiera sennozydy wapniowe (Calcii sennosides) 60 %. Suma sennozydów w przeliczeniu na sennozyd B 17 mg

Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, wapnia wodorofosforan dwuwodny, kroskarmeloza sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, otoczka Opadry II High Performance 85F23368 Orange.

Działanie

Preparat stanowi bogate źródło sennozydów wapniowych. Odpowiadają one za pobudzenie wydzielania śluzu i elektrolitów, co stymuluje wydzielanie wody do jelita. Ponadto oddziałuje na motorykę jelita grubego i drażni zakończenia neutronów czuciowych, co prowadzi do skurczów propulsacyjnych i zablokowania skurczów stacjonarnych. Zwiększa to pasaż jelitowy i przyśpiesza transport treści pokarmowej w stronę odbytu. Treść zostaje upłynniona, a proces defekacji jest ułatwiony.

Wskazania

Na zaparcia, lek przeczyszczający, środek przeczyszczający,

Sposób użycia

Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: 1 tabletka na noc. Działanie przeczyszczające występuje po upływie 8 do 12 godzin od przyjęcia leku. Zazwyczaj lek stosuje się od 2 do 3 razy na tydzień przez 1 do 2 tygodni. Stosowanie leku dłużej niż przez 1-2 tygodnie wymaga nadzoru lekarza.

Przeciwwskazania:

Uczulenie na składniki preparatu, niedrożność, zwężenie oraz stany zapalne jelita grubego, odwodnienie.

Dane techniczne

Wiek powyżej 12 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać tabletki

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl