Sinulan Express Forte aerozol do nosa 15ml

Kod produktu: 32816
Ocena: 0

Leczy zapalenie zatok i nieżyt nosa

Producent: VITROBIO
Cena: 30,29 zł 30.29
quantity szt.

Opis

Postać

Aerozol do nosa

Opakowanie

Pojemnik atomizer 15 ml

Skład

Glicerol, woda, hydroksypropyloceluloza, olejki eteryczne z: Mentha piperita, Eucalyptus globulus, Thymus satureioides, Rosmarinus officinalis.

Działanie

Działa szybko już po 15 minutach od aplikacji redukuje objawy i działa na przyczyny problemu. Jest preparatem obkurczającym naczynia błony śluzowej nosa; występuje w postaci hipertonicznego lepkiego roztworu stosowanego w leczeniu objawów zapalenia zatok przynosowych i nieżytu nosa różnego pochodzenia. Obkurcza naczynia błony śluzowej, dzięki czemu odtyka nos, działa przeciwbólowo, eliminuje bakterie i wirusy, chroni powierzchnię błony śluzowej nosa przed wysuszeniem, podrażnieniami oraz czynnikami zewnętrznymi.Wykazuje długotrwałe działanie i może być stosowany przewlekle (powyżej 7 dni). Nie podrażnia, nie wysusza błony śluzowej nosa.

Wskazania

Leczy zapalenie zatok oraz katar. Preparat może być stosowany przez dzieci powyżej 12. roku życia, kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Sposób użycia

Stosować 2-3 dawki do każdego otworu nosowego, 2-3 razy dziennie, a w razie potrzeby częściej, aż do całkowitego wyzdrowienia. Aplikować podczas wdechu. Każdorazowo przez pierwszych 10-15 minut po zastosowaniu może być odczuwalne delikatne mrowienie spowodowane mechanizmem działania wyrobu Sinulan Express Forte. Jeśli podrażnienie jest zbyt intensywne lub utrzymuje się zbyt długo, zaleca się zaprzestanie stosowania wyrobu ze względu na możliwość reakcji alergicznej na jeden ze składników wyrobu Sinulan Express Forte. Preparat wykazuje działanie około 10-15 minut po aplikacji, powodując znaczny wzrost wydobywania się wydzieliny z nosa. Przez ten czas nie należy wykonywać powtórnej aplikacji. Nasilenie wydobywania się wydzieliny z nosa może trwać nawet 4-6 godzin, w zależności od początkowego stopnia zablokowania dróg nosowych (przekrwienia błony śluzowej nosa). Należy się skontaktować z lekarzem, jeśli w ciągu 7 dni stosowania objawy nie ustąpią.

Przeciwwskazania:

Nie należy stosować w przypadku uczulenia lub nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu. Ze względu na początkowe uczucie mrowienia nie zaleca się stosowania aerozolu do nosa Sinulan Express Forte u dzieci poniżej 12. roku życia.

Dane techniczne

Ostrzeżenia można stosować w ciąży i podczas karmienia
Wiek powyżej 12 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać aerozol

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl