Skinsept color preparat do dezynfekcji skóry 350ml

Kod produktu: 42163
Ocena: 0

Preparat do odkażania skóry przed operacjami, iniekcjami, punkcjami, pobraniem krwi i szczepionkami.

Cena: 28,19 zł 28.19
Produkt czasowo niedostępny
quantity szt.

Opis

Postać

Roztwór

Opakowanie

Pojemnik zew spryskiwaczem 350ml

Skład

100g roztworu zawiera: substancja czynna: 45,54g etanolu (96% zdenaturowany), 27,0g alkoholu izopropylowego, 1,0g alkoholu benzylowego. Substancje pomocnicze: nadtlenek wodoru, E124 czerwień koszelinowa, E110 żółcień pomarańczowa, woda oczyszczona.

Działanie

Lek służy do odkażania skóry przed operacjami, iniekcjami, punkcjami, pobraniem krwi i szczepionkami. Skinsept color jest lekiem złożonym, zawierającym substancje czynne o znanej skuteczności. Zastosowane substancje czynne: izopropanol, etanol i alkohol benzylowy, uzupełniają swoje zakresy aktywności, zapewniając szerokie działanie antyseptyczne. Lek jest skuteczny przeciwko występującym na skórze bakteriom, w tym prątkom gruźlicy i gronkowcom złocistym opornym na metycylinę, grzybom chorobotwórczym oraz wirusom Hepatitis B, HIV, Herpes, rotawirusom i adenowirusom.

Skinsept color odkaża i odtłuszcza skórę oraz dzięki zawartości barwników uwidacznia odkażony obszar. Lek jest autosterylny. Jałowość utrzymuje się nawet w przypadku ponownego zanieczyszczenia mikrobiologicznego, np. przy otwieraniu opakowania.

Wskazania

Odkażanie skóry przed operacjami, punkcjami, pobraniem krwi i szczepionkami.

Sposób użycia

Roztwór do stosowania w stanie nierozcieńczonym przeznaczony do odkażania skóry przed operacjami, punkcjami, pobraniem krwi i szczepionkami.

Odkażanie skóry przed operacjami i punkcjami:

Nierozcieńczony lek nanieść jałowym tamponem na skórę, rozprowadzić po powierzchni i odczekać 1 minutę, aż do wchłonięcia. Przy zagrożeniu wirusem żółtaczki (HBV) przedłużyć czas działania do 2 minut, powtórnie nanosząc lek na skórę. Czynność należy powtórzyć.

Odkażanie skóry iniekcjami, pobraniem krwi, szczepionkami i akupunkturą:

Wybrany obszar skóry spryskać przed wkłuciem i odczekać 15 sekund. Celem poszerzenia spektrum działania o wirusy przedłużyć czas działania do 1 minuty. Przy zagrożeniu wirusem HBV przedłużyć czas działania co 2 minut powtórnie spryskując skórę.

Ostrzeżenia

Preparat nie może być stosowany do dezynfekcji otwartych ran o dużej powierzchni. Preparat nie może być stosowany do dezynfekcji błon śluzowych. Nie stosować w okolicy oczu. Nie stosować w przypadku nietolerancji składników leku. Nie stosować u noworodków.

Lek jest łatwopalny; nie rozpylać w pobliżu płomienia; punkt zapłonu (zgodnie z normą DIN 51755) 21°C; przestrzegać czasów aplikacji oraz zasad bezpieczeństwa stosowania; przed włączeniem urządzeń elektrycznych odczekać do wyschnięcia preparatu; stosować ostrożnie na powierzchnie wrażliwe na działanie alkoholu. Chronić przed wysoką temperaturą, iskrzeniem i płomieniem. Ostrożnie otwierać opakowanie. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Leku nie wolno stosować po upływie daty ważności.

Niniejszy środek leczniczy zawiera barwniki azowe E110/E124, które u osób szczególnie wrażliwych na powyższe substancje mogą wywołać reakcję alergiczną. Reakcje uczuleniowe występują częściej u osób uczulonych na kwas acetylosalicylowy.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl