Slow-Mag B6 tabletki powlekane dojelitowe 50szt

Kod produktu: 7890
Ocena: 0

Preparat uzupełnia niedobory magnezu i witaminy B6

Producent: ETHIFARM
Cena: 17,50 zł 17.50
quantity szt.

Opis

Producent:

ETHIFARM

Postać leku:

Tabletki powlekane dojelitowe

Opakowanie:

50 tabletek

Skład:

Chlorek magnezu sześciowodny 535 mg, tj.64 mg jonów magnezu, witamina B6 (pirydoksyna) 5 mg

Działanie:

Magnez jest pierwiastkiem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu.
Występuje we wszystkich tkankach i płynach ustrojowych. Działa uspokajająco na system nerwowy, reguluje równowagę nerwową i mięśniową. Poprawia przyswajalność wapnia (profilaktyka osteoporozy), bierze udział w utrzymaniu prawidłowego rytmu serca. Bierze również udział w procesach obronnych, jako czynnik przeciwstresowy, przeciwalergiczny, przeciwzapalny, odgrywa ważną rolę w tworzeniu przeciwciał i procesie krzepnięcia krwi.
Stwierdzono, że podawanie magnezu obniża ciśnienie krwi. Dlatego istotne jest jego uzupełnianie wraz z pożywieniem. Witamina B6 zwiększa wchłanianie magnezu, ułatwia transport tego pierwiastka do komórek organizmu i utrzymuje jego wewnątrzkomórkowe zapasy, co wielokrotnie zwiększa skuteczność działania magnezu. Wysiłek fizyczny oraz intensywne ćwiczenia sportowe prowadzą do szybkiej utraty magnezu - głównie z potem. Na poważne niedobory magnezu narażeni są również ludzie będący pod wpływem silnych stresów, osoby cierpiące na cukrzycę i nadciśnienie, a także żyjące w zanieczyszczonym środowisku, nadużywające kawy, herbaty i alkoholu.
Niedostateczna podaż magnezu w naszym pożywieniu wynika w znacznej mierze ze skażenia środowiska naturalnego (nawożenie nawozami sztucznymi, kwaśne deszcze), ale także jest następstwem niewłaściwego odżywiania się, stosowania kuracji odchudzających, zażywania niektórych leków m.in. antybiotyków, antykoncepcyjnych, odwadniających, przeczyszczających. Prowadzi to do jawnego lub utajonego niedoboru magnezu, w którym zaleca się przyjmowanie SLOW-MAGU B6.

Wskazania:

Niedobór magnezu i witaminy B6, wzmożona drażliwość i podatność na stres wynikające z niedoboru magnezu, zaburzenia rytmu serca, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia nerwowo-mięśniowe, zaburzenia w budowie tkanki kostnej, ciąża, okres laktacji, kamica nerkowa szczawianowo-wapniowa, zaburzenia przemiany lipidów we krwi, zaburzenia wodno-elektrolitowe, alkoholizm, stosowanie leków moczopędnych, przeczyszczających, doustnych leków antykoncepcyjnych.

Przeciwwskazania:

Podwyższone stężenie magnezu w surowicy krwi (hipermagnezemia). Nadwrażliwość na pirydoksynę. Ciężka niewydolność nerek. Nadmierna nużliwość mięśni (myasthenia gravis). Znaczne niedociśnienie tętnicze. Zaburzenia przewodnictwa mięśnia sercowego. Nie stosować łącznie z lewodopą.

Dawkowanie:

Tabletki należy połykać w całości, nie należy ich rozgryzać ani dzielić.
W profilaktyce - dorośli: 1 tabletka rano i 1 tabletka wieczorem.
Przy niedoborze magnezu i witaminy B6 - dorośli: 5 tabletek na dobę (2 tabl. rano i 3 tabl. wieczorem) przez 3 tygodnie, następnie 3 tabletki wieczorem. Dzieci powyżej 12 roku życia - w terapii krótkotrwałej, maksymalnie do 3 tabletek na dobę w dawkach podzielonych.

Dane techniczne

Wiek powyżej 12 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania kuracja na 1 miesiąc
Postać tabletki

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl