Sól Iwonicka proszek 1 kg (w kart.)

Kod produktu: 25449
Ocena: 2 (Ilość ocen: 0)

Lecznicza sól do kąpieli, okładów i inhalacji

Cena: 18,59 zł 18.59
quantity szt.

Opis

Postać leku:

Proszek krystaliczny

Opakowanie:

Sól 1 kg

Skład:

1 kg soli zawiera około: 450 g jonu chlorkowego, 1,2 g bromkowego i 0,33 g jodkowego

Działanie:

Sól jodobromową iwonicką stosuje się w leczeniu domowym, sanatoryjnym, gabinetach odnowy biologicznej do sporządzania kąpieli mineralnych, okładów i inhalacji.Stosowanie kąpieli solankowych sporządzonych z Soli Jodobromowej Iwonickiej jest odpowiednikiem kąpieli mineralnych wykonywanych w Uzdrowisku Iwonicz S.A. podczas kuracji leczniczych. Kąpiele solankowe działają kompleksowo zarówno na skórę, jak też na cały organizm poprzez rozszerzenie naczyń włosowatych spowodowane bodźcem cieplnym i składnikami mineralnymi. Następuje przekrwienie narządów wewnętrznych poprawiające warunki resorpcji ognisk zapalnych. Mikrokryształki osadzające się w skórze posiadają właściwości higroskopijne przez co zmniejsza się parowanie ustroju i utrata ciepła. Osadzające się kryształki soli powodują długotrwały bodziec osmotyczny, pobudzając procesy odpornościowe wzmacniają procesy bakteriobójcze zachodzące na powierzchni skóry.

Wskazania:

Schorzenia reumatyczne, zwyrodnienia pourazowe, bóle stawow, schorzenia ginekologiczne, neurologiczne, dróg oddechowych i skórne (łuszczyca).

Dawkowanie:

Według wskazań lekarza lub załączonej ulotki. Preparat przeznaczony do stosowania zewnętrznego Do kąpieli, okładów leczniczych w roztworze 0,5-3%, tj. 0,5-3 kg na 100 litrów wody, temperatura wody 37-39°C, czas kąpieli 15-30 minut. Kąpiele mogą być stosowane codziennie lub co drugi dzień. Na jeden cykl kuracyjny wymagane jest od 15 do 20 kąpieli. Między kuracjami wymagana jest przerwa 2-3 miesięcy. Do inhalacji w roztworze 0,5-1% tj. 5-10 g soli na 1 litr wody o temperaturze 37-39°C Inhalacje przez nos lub usta stosuje się codziennie - na jedną kurację wymagane jest 15-20 seansów. Kuracje, zależnie od wskazań lekarza, mogą być powtarzane wielokrotnie, po przerwach 14-30 dni. W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl