Solvetusan syrop 150 ml

Kod produktu: 41012
Ocena: 0

Lek przeznaczony do stosowania w objawowym leczeniu nieproduktywnego (suchego) kaszlu. Odpowiedni do stosowania u dzieci od 2. roku życia i osób dorosłych.

Producent: AFLOFARM
Cena: 13,04 zł 13.04
quantity szt.

Opis

Postać

Syrop


Opakowanie

Butelka 120ml


Skład

Substancja czynna - lewodropropizyna. 10 ml syropu zawiera 60 mg lewodropropizyny.

Pozostałe składniki: Sacharoza, kwas cytrynowy jednowodny, metylu parahydroksybenzoesan   (E 218), propylu parahydroksybenzoesan (E 216), aromat wiśniowy (octan etylu, octan izoamylu,     benzaldehyd, alkohol benzylowy, eugenol, wanilina, etanol, glikol propylenowy), sodu     wodorotlenek, roztwór 32%, woda oczyszczona.


Działanie

Lek Solvetusan zawiera substancję czynną lewodropropizynę o działaniu przeciwkaszlowym i znoszącym skurcz oskrzeli. Preparat wskazany jest w objawowym leczeniu nieproduktywnego (suchego) kaszlu.

Wiele danych wskazuje, że lek ten skutecznie hamuje kaszel o różnym pochodzeniu, jak np. kaszel w przebiegu raka płuca, kaszel związany z zakażeniami górnych i dolnych dróg oddechowych czy krztusiec. Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza


Wskazania

Objawowe leczenie suchego kaszlu.


Sposób użycia

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka

Dzieci w wieku powyżej 2 lat

  • 10-20 kg: 3 ml syropu 3 razy na dobę;
  • 21-30 kg: 5 ml syropu 3 razy na dobę.

Dorośli

  • 10 ml syropu do 3 razy na dobę.

Lek Solvetusan należy przyjmować doustnie, 3 razy na dobę w odstępach co najmniej 6 godzin. Do butelki z syropem dołączona jest miarka umożliwiająca odmierzenie dawki leku, m.in. 3, 5 i 10 ml.

Leczenie należy kontynuować do czasu ustąpienia kaszlu lub zgodnie z zaleceniem lekarza. W każdym przypadku, gdy kaszel nie ustępuje po 7 dniach leczenia, zaleca się przerwać zażywanie leku i zasięgnąć porady lekarza. Należy pamiętać, że kaszel jest objawem choroby i należy rozpoznać, a następnie leczyć chorobę, która jest jego przyczyną


Ostrzeżenia

Leku nie należy stosować:

  • jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku
  • u osób z obfitą wydzieliną oskrzelową i zaburzeniami czynności rzęsek nabłonka oskrzelowego (zespół Kartagenera, dyskineza rzęsek);
  • u kobiet w ciąży i karmiących piersią;
  • u dzieci poniżej 2 lat.

Przed rozpoczęciem stosowania leku Solvetusan należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą.Solvetusan jest lekiem stosowanym w objawowym leczeniu nieproduktywnego (suchego) kaszlu i można go stosować tylko w oczekiwaniu na rozpoznanie przyczyny kaszlu i (lub) efekt leczenia choroby powodującej ten kaszel.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl