Spongostan Dental gąbki x 24szt.

Kod produktu: 5146
Ocena: 0

Wchłanialna gąbka żelatynowa, jałowa.

Producent: FERROSAN
Cena: 96,00 zł 96.00
quantity szt.

Opis

Postać

Gąbka 10 x 10 x 10 mm.

Skład

Gąbka żelatynowa

Opis

Spongostan jest miejscowym środkiem hemostatycznym przeznaczonym do zabiegów chirurgicznych z krwawieniem żylnym lub sączeniem, kiedy tradycyjne sposoby hemostazy są utrudnione lub niepraktyczne, a niewchłaniające się materiały są niewskazane. Spongostan przywiera do miejsca krwawienia i wchłania ilość płynu 45 razy przekraczającą jego ciężar. Dzięki jednorodnej porowatości Spongostan wychwytuje płytki krwi, przez co aktywuje się kaskada krzepnięcia, zamieniając rozpuszczalny fibrynogen w siatkę nierozpuszczalnej fibryny, co zatrzymuje krwawienie. Spongostan jest wchłaniany po 3-5 tygodniach od założenia.

Sposób działania

Przy bezpośrednim kontakcie z raną gąbka aktywuje płytki krwi i rozpoczyna się proces krzepnięcia. Spongostan wchłania płyn i cząsteczki krwi w ilościach wielokrotnie przekraczających jego własną masę, uciska więc tym samym mechanicznie krwawiące naczynia.

Zastosowanie

Wszelkiego rodzaju zabiegi chirurgiczne, którym towarzyszy krwawienie z naczyń. Gąbka jest wchłaniana przez tkanki i nie trzeba jej usuwać.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl