Starazolin 0,05% krople do oczu 2 x 5ml

Kod produktu: 33570
Ocena: 0

Krople zmniejszają przekrwienie i obrzęk spojówek.

Producent: POLPHARMA
Cena: 12,53 zł 12.53
quantity szt.

Opis

Postać

Krople do oczu

Opakowanie

1 op. 2 x 5ml.

Dawka

0,5 mg/ml

Skład

1 ml kropli zawiera 0,5 mg chlorowodorku tetryzoliny. inne składniki to: sodu chlorek, edetynian disodu, benzalkoniowy chlorek, sodu tetraboran, kwas borowy, woda do wstrzykiwań.

Działanie

Lek zawiera substancję czynną tetryzolinę, która jest aminą sympatykomimetyczną, pochodną imidazoliny. Po miejscowym zastosowaniu leku do worka spojówkowego, zwężeniu ulegają małe naczynia krwionośne, co powoduje zmniejszenie przekrwienia i obrzęku spojówek.

Wskazania

Polecane w leczeniu oczu, którym towarzyszy obrzęk i przekrwienie spojówek, wywołanych czynnikami drażniącymi, takimi jak kurz, dym, soczewki kontaktowe, wiatr, jaskrawe światło słoneczne, chlorowana woda, kosmetyki, a także w alergicznych stanach zapalnych, takich jak: katar sienny i uczulenie na pyłki traw.

Sposób użycia

Lek stosuje się miejscowo do worka spojówkowego. Dorośli i dzieci powyżej 2 lat: zwykle wkrapla się 1 do 2 kropli leku, 2 do 3 razy na dobę. Należy unikać długotrwałego stosowania leku, szczególnie u dzieci.

Przeciwwskazania

Jeśli pacjent ma uczulenie na tetryzolinę - substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku u dzieci w wieku poniżej 2 lat, jeśli pacjent ma jaskrę, szczególnie z wąskim kątem lub inne ciężkie schorzenia oczu, jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią.

Dane techniczne

Wiek powyżej 3 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać krople

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl