Steper PRO krem 0,01 g/g 15 g

Kod produktu: 42258
Ocena: 0

STEPER PRO w postaci kremu do stóp to produkt leczniczy o szerokim zakresie działania przeciwgrzybiczym. Przeznaczony jest dla osób narażonych na częsty kontakt z grzybami i bakteriami, szczególnie osób aktywnie uprawiających sport bądź często korzystających z miejsc publicznych, takich jak basen, sauna czy siłownia.

Producent: AFLOFARM
Cena: 19,32 zł 19.32
quantity szt.

Opis

Postać

Krem

Opakowanie

Tubka 15g

Skład

Substancją czynną leku jest bifonazol. 1g kremu zawiera 10mg bifonazolu (Bifonazolum).

Pozostałe składniki to: alkohol cetylowy, alkohol stearylowy, cetylu palmitynian, oktylododekanol, polisorbat 60, sorbitanu stearynian, alkohol benzylowy, olejek eteryczny z mięty polnej z obniżoną zawartością mentolu, woda oczyszczona.

Działanie

STEPER PRO w postaci kremu do stóp to produkt leczniczy zawierający substancję czynną bifonazol, o szerokim zakresie działania przeciwgrzybicznego. Przeznaczony jest dla osób narażonych na częsty kontakt z grzybami i bakteriami, szczególnie osób aktywnie uprawiających sport bądź często korzystających z miejsc publicznych, takich jak basen, sauna czy siłownia.

Wskazania

Miejscowe leczenie zakażeń grzybiczych skóry, takich jak: grzybica dłoni i stóp, grzybica tułowia, grzybica fałdów skórnych, łupież pstry, grzybice (kandydozy) powierzchniowe skóry oraz miejscowe leczenie łupieżu rumieniowatego.

Sposób użycia

Lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka

Lek należy stosować raz na dobę, najlepiej wieczorem, przed snem. Niewielka ilość leku jest zazwyczaj wystarczająca do pokrycia skóry ze zmianami chorobowymi wielkości dłoni.

Sposób stosowania

Należy nanieść cienką warstwę leku na obszar objęty zmianami chorobowymi i delikatnie wmasować.

Czas trwania leczenia

Leczenie lekiem Steper pro należy prowadzić przez odpowiednio długi okres. Lek zwykle stosuje się jak przedstawiono w poniższej tabeli.

 Wskazania

Okres leczenia

 Grzybice stóp, w tymgrzybica międzypalcowa

3 tygodnie

 Grzybica tułowia, dłoni i fałdów skórnych

2 –3 tygodnie

 Łupież pstry

2 tygodnie

 Łupież rumieniowaty

2 tygodnie

Grzybica (kandydoza) powierzchowna skóry

2 –4 tygodnie

Ostrzeżenia

Leku nie należy stosować jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną-bifonazollub na którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Przed rozpoczęciem stosowania Steper pro, należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. Pacjenci, u których w przeszłości wystąpiły reakcje nadwrażliwości na inne przeciwgrzybicze pochodne imidazolu (np. ekonazol, klotrymazol, mikonazol), powinni ostrożnie stosować leki zawierające bifonazol. Jeżeli objawy choroby utrzymują się lub nie ustępują po przerwaniu leczenia, należy skontaktować się z lekarzem. Należy unikać kontaktu leku z oczami. Nie połykać

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl