Stoperan kapsułki twarde 2 mg 8 szt

Kod produktu: 6664
Ocena: 5 (Ilość ocen: 0)

Lek przeciw biegunce

Producent: PHARMACIA
Cena: 9,33 zł 9.33
quantity szt.

Opis

Postać leku:

Kapsułki twarde

Dawka:

2 mg

Opakowanie:

8 kapsułek

Skład:

Chlorowodorek loperamidu 2 mg oraz substancje pomocnicze: laktoza, skrobia kukurydziana, poliwinylopirolidon 25

Działanie:

Stoperan działa tak szybko i skutecznie, że już 1 dawka (2 kapsułki) może zatrzymać biegunkę, dzięki najsilniejszej substancji dopuszczonej na rynku OTC (chlorowodorek loperamidu 2mg). Lek bezpośrednio hamuje wzmożoną perystaltykę i zwiększa wchłanianie wody z jelita. Dzięki temu przywraca normalną pracę jelit, zwalnia pasaż jelitowy i zmniejsza utratę wody i elektrolitów z organizmu.

Wskazania:

Leczenie objawowe ostrych biegunek. Leczenie objawowe przewlekłych biegunek występujących w chorobach zapalnych jelit oraz w zaburzeniach czynnościowych przewodu pokarmowego i zespole jelita drażliwego. Może być stosowany jednocześnie z lekami działającymi przyczynowo.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na Stoperan lub inne składniki preparatu. Stoperanu nie należy stosować, jeżeli istnieją przeciwwskazanie do zahamowania perystaltyki jelit, zwłaszcza takie jak porażenna niedrożność jelit, zaparcie, wzdęcie brzucha u krańcowo odwodnionych dzieci, rzekomo błoniaste zapalenie jelita grubego przede wszystkim związane z podawaniem antybiotyków o szerokim spektrum działania( może dojść do ostrego rozdęcia okrężnicy). Nie należy stosować Stoperanu w ostrej czerwonce bakteryjnej z krwią w kale i podwyższoną temperaturą ciała oraz w innych ostrych biegunkach bakteryjnych.

Ostrzeżenia:

W przypadku stosowania Stoperan przez 48 godzin i braku poprawy, należy przerwać podawanie preparatu i skonsultować się z lekarzem. Należy zachować ostrożność podczas podawania leku osobom z chorobą Crohna oraz niewydolnością wątroby. Lek jest metabolizowany w wątrobie i dlatego u osób z niewydolnością wątroby istnieje ryzyko działania toksycznego na ośrodkowy układ nerwowy. Podawanie leku należy przerwać w przypadku wystąpienia zaparć, wzdęcia lub rozwinięcia się niedrożności. Hamowanie perystaltyki jelit może maskować lub nasilać objawy niedoboru wody i elektrolitów, zwłaszcza u dzieci. Dlatego też podczas stosowania Stoperanu należy podawać pacjentowi odpowiednie ilości wody i soli mineralnych.

Dawkowanie:

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: Ostra biegunka: - pierwsza dawka 2 kapsułki, następnie po 1 kapsułce po każdym luźnym stolcu. Nie należy stosować więcej niż 8 kapsułek na dobę. Poprawa występuje zwykle w ciągu 48 godzin. Biegunka przewlekła: - początkowo 1 kapsułka 2 razy na dobę. W razie konieczności dawkę można zwiększyć do 4 kapsułek, maksymalnie o 6 kapsułek na dobę. Bez konsultacji z lekarzem, pacjent nie powinien przyjmować więcej niż 4 kapsułki na dobę. Dzieci od 6 do 12 lat: 1 kapsułka po każdym kolejnym nieprawidłowym wypróżnieniu. W ciągu dobry nie należy podawać więcej niż 2 kapsułki u dzieci do 7 lat i więcej niż 3 kapsułki u dzieci do 10 lat.

Dane techniczne

Wiek powyżej 6 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać kapsułki

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl