Supremin MAX 1,5mg/ml syrop 150ml

Kod produktu: 35847
Ocena: 0

Lek działa przeciwkaszlowo w ostrym i suchym kaszlu

Producent: TEVA
Cena: 20,67 zł 20.67
quantity szt.

Opis

Postać leku:

Syrop

Dawka:

1,5 mg / 1 ml

Opakowanie:

Butelka 150 ml

Skład:

Substancją czynną leku jest butamiratu cytrynian. Pozostałe składniki (substancje pomocnicze)to: sodu benzoesan(E 211), sorbitol ciekły,niekrystalizujący(E 420),glicerol, sacharyna sodowa(E 954), aromat pomarańczowy płynny, kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, woda oczyszczona.

Działanie:

Supremin w postaci syropu zawiera jako substancję czynną cytrynian butamiratu, który jest nieopioidowym lekiem przeciwkaszlowym. Zmniejsza częstość i natężenie kaszlu poprzez hamowanie odruchu kaszlowego. Obok działania przeciwkaszlowego butamirat nieznacznie rozszerza oskrzela.

Wskazania:

Ostry, suchy kaszel.

Przeciwwskazania:

Nie należy stosować leku: w przypadku uczulenia na butamirat lub którykolwiek substancję pomocniczą leku; u pacjentów z fenyloketonurią.

Dawkowanie:

Dzieci w wieku od 3 do 6 lat: 5 ml syropu trzy razy na dobę Dzieci w wieku od 6 do 12 lat: 10 ml syropu trzy razy na dobę Młodzież w wieku powyżej 12 lat: 15 ml syropu trzy razy na dobę Dorośli: 15 ml syropu cztery razy na dobę.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Supremin MAX: jeśli pacjent ma uczulenie na butamiratu cytrynian lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku jeśli pacjent ma objawy ciężkiego zahamowania czynności ośrodka oddechowego w pierwszym trymestrze ciąży Leku Supremin MAX nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 3 lat.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl