Sylimarol 0.035g drażetki 60szt

Kod produktu: 2580
Ocena: 0

Preparat chroni komórki wątroby przed działaniem substancji toksycznych

Producent: HERBAPOL POZNAŃ
Cena: 14,20 zł 14.20
quantity szt.

Opis

Postać leku:

Tabletki drażowane

Dawka:

35 mg

Opakowanie

60 tabletek

Skład:

Substancjami czynnymi leku są: 

Jedna tabletka zawiera 50 mg wyciągu(w postaci oczyszczonego wyciągu suchego) z łuski Silybummarianum(L.) Gaertn.(20-34:1), ekstrahent – metanol 90%, co odpowiada 37,8 mg sylimaryny w przeliczeniu na sylibininę. 

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: benzoesan sodu E211 (dodany do wyciągu), glukoza, skrobia ziemniaczana, sacharoza, talk, magnezu stearynian, guma arabska, mieszanina wosku pszczelego białego i wosku Carnauba (Capol 1295), indygotyna E132 oraz żółcień chinolinową E104. 

Działanie:

Działanie ochronne na wątrobę koncentratu sylimaryny tłumaczy się stabilizowaniem błon komórek wątrobowych, chroniących przed szkodliwym działaniem substancji toksycznych. Przypuszczalny mechanizm działania oprócz ochrony błon komórek wątrobowych polega na intensyfikacji komórkowych procesów syntezy białek prowadzących do szybszej regeneracji i zdolności formowania nowych komórek oraz aktywności przeciwutleniającej.

Wskazania:

W rekonwalescencji po toksyczno-metabolicznych uszkodzeniach wątroby spowodowanych m.in. czynnikami toksycznymi (np. alkohol, środki ochrony roślin) oraz po spożyciu trudno strawnych pokarmów. Wspomagająco w zaburzeniach czynności i przewlekłych stanach zapalnych wątroby.

Przeciwwskazania:

Nie należy stosować leku, jeśli występuje nadwrażliwość na którykolwiek ze składników lub nadwrażliwość na rośliny z rodziny Compositae.

Ostrzeżenia:

Jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne występujące w ostropeście lubna rośliny z rodziny Asteraceae (dawniej Compositae) lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku nie powinien przyjmować tego leku.

Dawkowanie:

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat 

3 razy na dobę 2 tabletki po jedzeniu, o ile lekarz nie zaleci inaczej. Lek wymaga systematycznego stosowania przez około 2-4 tygodnie. Jeśli dolegliwości nasilą się lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem, który może przedłużyć leczenie do np. 6 miesięcy. Podczas terapii należy unikać środków szkodliwych dla wątroby.  

Nie zaleca się stosowania leku u dzieci w wieku poniżej 12 lat. 

Nie należy stosować preparatu w czasie ciąży i karmienia piersią.  

Dane techniczne

Wiek dorośli
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania kuracja 2 tygodniowa
Postać tabletki

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl