Sylimarol 70 mg drażetki 30 szt

Kod produktu: 2581
Ocena: 5

Preparat chroni komórki wątroby przed działaniem substancji toksycznych

Producent: HERBAPOL POZNAŃ
Cena: 12,36 zł 12.36
quantity szt.

Opis

Postać leku:

Tabletki drażowane

Dawka:

70 mg

Opakowanie:

30 tabletek

Skład:

Substancjami czynnymi leku są: 

Jedna tabletka zawiera 100 mg wyciągu(w postaci oczyszczonego wyciągu suchego) z łuski Silybummarianum(L.) Gaertn.(20-34:1), ekstrahent – metanol 90%, co odpowiada 77 mg sylimaryny w przeliczeniu na sylibininę. 

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: benzoesan sodu E211 (dodany do wyciągu), glukoza, skrobia ziemniaczana, sacharoza, talk, magnezu stearynian, gumaarabska, mieszanina wosku pszczelego białego i wosku Carnauba (Capol 1295). 

Działanie:

Działanie ochronne na wątrobę koncentratu sylimaryny tłumaczy się stabilizowaniem błon komórek wątrobowych, chroniących przed szkodliwym działaniem substancji toksycznych. Przypuszczalny mechanizm działania oprócz ochrony błon komórek wątrobowych polega na intensyfikacji komórkowych procesów syntezy białek prowadzących do szybszej regeneracji i zdolności formowania nowych komórek oraz aktywności przeciwutleniającej.

Wskazania:

W rekonwalescencji po toksyczno-metabolicznych uszkodzeniach wątroby spowodowanych m.in. czynnikami toksycznymi (np. alkohol, środki ochrony roślin) oraz po spożyciu trudno strawnych pokarmów. Wspomagająco w zaburzeniach czynności i przewlekłych stanach zapalnych wątroby.

Przeciwwskazania:

Nie należy stosować leku, jeśli występuje nadwrażliwość na którykolwiek ze składników lub nadwrażliwość na rośliny z rodziny Compositae.

Ostrzeżenia:

W przypadku wystąpienia objawów żółtaczki (zażółcenia skóry, zabarwienia na żółto białek oczu) należy zasięgnąć porady lekarza. Lek nie nadaje się do leczenia ostrych zatruć.

Dawkowanie:

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat 

3 razy na dobę1 tabletkę po jedzeniu, o ile lekarz nie zaleci inaczej. Lek wymaga systematycznego stosowania przez około 2-4 tygodnie. Jeśli dolegliwości nasilą się lub nie ustąpią należy skontaktować się z lekarzem, który może przedłużyć leczenie do np. 6 miesięcy. Podczas terapii należy unikać środków szkodliwych dla wątroby. 

Nie zaleca się stosowania leku u dzieci w wieku poniżej12 lat. 

Nie należy stosować preparatu w czasie ciąży i karmienia piersią.  

 

Dane techniczne

Wiek powyżej 12 roku życia
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania kuracja 2 tygodniowa
Postać tabletki

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl