Tabex 1,5mg tabletki powlekane 100szt

Kod produktu: 2641
Ocena: 0

Preparat łagodzi objawy odstawienia nikotyny

Producent: SOPHARAMA
Cena: 60,71 zł 60.71
quantity szt.

Opis

Producent:

SOPHARMA POLAND

Postać leku:

Tabletki powlekane

Dawka:

1,5 mg

Opakowanie:

100 tabletek

Skład:

Cytyzyna 1,5 mg oraz substancja pomocnicze: laktoza, celuloza mikrokrystaliczna, talk, stearynian magnezu do 100 mg, hypromeloza, laktoza jednowodna, tytanu dwutlenek, polietylenoglikol 3000, tracetyna, tlenek żelaza żółty, tlenek żelaza czerwony, tlenek żelaza czarny

Działanie:

Preparat osłabia objawy głodu nikotynowego. Substancją czynną preparatu TABEX, jest alkaloid cytozyny (występujący m.in. w nasionach złotokapu Laburnum), wywierający działanie na receptory N-cholinergiczne (nikotynowe). Cytyzyna pobudza, a następnie poraża zwoje wegetatywne układu nerwowego oraz powoduje na zasadzie odruchu stymulację oddychania: powoduje też wydzielanie adrenaliny z części rdzeniowej nadnercza i wzrost ciśnienia krwi. Działanie cytyzyny jest podobne do nikotyny. Cytyzyna jest wchłonięta z preparatu TABEX, ze względu na podobny mechanizm działania stopniowo wypiera nikotynę, konkurując z nią o te same receptory. Pozwala to na uzyskanie stopniowego zmniejszenia zależności organizmu od nikotyny i odzwyczajenie się od palenia tytoniu bez objawów abstynencji. U palaczy stosujących preparat TABEX stopniowo zmniejsza się zapotrzebowanie na nikotynę co pozwala zmniejszyć liczbę wypalanych papierosów. Należy podkreślić, że osiągnięcie wyleczenia wymaga od osoby palącej silnej woli pozbycia się nałogu palenie tytoniu!

Wskazania:

W celu odzwyczajenia od używania nikotyny.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Miażdżyca tętnicza, ciężka niewydolność układu sercowo-naczyniowego, zaawansowane nadciśnienie naczyniowo-mózgowe, guz chromochłonny nadnerczy, schizofrenia. Ciąża i karmienie piersią. Nadczynność tarczycy, owrzodzenie układu trawiennego, cukrzyca, niewydolność nerek lub wątroby, refluks żołądkowy.

Dawkowanie:

Kurację należy rozpocząć od przyjmowania preparatu TABEX doustnie, w ciągu 3 pierwszych dni, po 1 tabletce co 2 godziny (6 tabletek dziennie), stopniowo zmniejszając liczbę wypalanych papierosów.
Od 4 do 12 dnia należy przyjmować po 1 tabletce co 2 i pół godziny (5 tabletek dziennie).
Od 13 do 16 dnia należy przyjmować po 1 tabletce co 3 godziny (4 tabletki dziennie).
Od 17 do 20 dnia należy przyjmować po 1 tabletce co 5 godzin (3 tabletki dziennie).
Od 21 do 25 dnia należy przyjmować 1-2 tabletki dziennie.
Osoba paląca powinna definitywnie zrezygnować z palenia, najpóźniej 5 dnia po rozpoczęciu leczenia.
Osoba, która zrezygnowała z palenia, w żadnym przypadku nie powinna pozwolić sobie na zapalenie nawet jednego papierosa. Od tego zależy trwałość uzyskanych wyników terapii. Terapię można powtórzyć po 4-5 miesiącach.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl