Tantum Verde pastylki do ssania o smaku cytrynowym 30szt.

Kod produktu: 30346
Ocena: 0

Preparat działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie w obrębie jamy ustnej i gardła

Producent: ANGELINI PHARMA
Cena: 21,30 zł 21.30
quantity szt.

Opis

Producent:

AZIENDE CH.ANGELINI

Postać leku:

Pastylki twarde o smaku cytrynowym

Opakowanie:

30 pastylek

Skład:

Benzydaminy chlorowodorek (Benzydamini hydrochloridum) 3 mg oraz substancje pomocnicze: izomalt, kwas cytrynowy jednowodny, acesulfam potasowy, żółcień chinolinowa (E 104). Dwuwklęsłe pastylki koloru żółtego o smaku cytrynowym.

Działanie:

Tantum Verde zawiera benzydaminę, z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, którą można stosować miejscowo i ogólnie. Benzydamina działa miejscowo przeciwzapalnie i przeciwbólowo, wybiórczo hamując procesy biochemiczne związane ze stanem zapalnym. Ponadto działa miejscowo znieczulająco i odkażająco.Zalecana w ostrych bólach gadła i krtani.

Wskazania:

Leczenie dolegliwości i objawów (ból, zaczerwienienie, obrzęk) związanych ze stanami zapalnymi jamy ustnej i gardła i krtani.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Ostrzeżenia:

U niektórych pacjentów owrzodzenie jamy ustnej i gardła może być jedynie objawem innego ciężkiego procesu chorobowego. W przypadku gdyby objawy nie ustępowały po ok. 3 dniach stosowania produktu leczniczego, pacjent powinien zwrócić się do lekarza. Nie zaleca się stosowania produktu leczniczego u pacjentów: z wrodzoną nietolerancją fruktozy ze względu na zawartość izomaltu, z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). Należy ostrożnie stosować benzydaminę u pacjentów z astmą w wywiadzie gdyż istnieje niebezpieczeństwo wystąpienia skurczu oskrzeli.

Dawkowanie:

Ssać po 1 pastylce 3 razy na dobę.

Dane techniczne

Wiek dorośli
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać pastylki do ssania

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl