Terbinafina Ziaja krem 10mg/g 15g

Kod produktu: 32627
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)

Lek o miejscowym działaniu przeciwgrzybiczym.

Producent: ZIAJA
Cena: 10,58 zł 10.58
quantity szt.

Opis

Postać

Krem

Opakowanie

Tubka 15 g

Dawka

10mg/g

Skład

Substancja czynna: 1 g kremu zawiera 10 mg chlorowodorku terbinafiny Substancje pomocnicze: izopropylu mirystynian, alkohol cetylowy, alkohol stearylowy, sorbitanu stearynian (Typ 50), cetylu palmitynian (15), polisorbat 60, alkohol benzylowy, sodu wodorotlenek, woda oczyszczona.

Działanie

Lek działa grzybobójczo (powoduje śmierć grzybów) na grzyby wywołujące zakażenia skóry u ludzi, jak dermatofity i pleśnie. Na drożdżaki, w zależności od gatunku, działa grzybobójczo lub grzybostatycznie (hamuje wzrost grzybów).

Wskazania

Krem polecany w leczeniu: grzybica stóp, grzybica podeszwowa stóp, grzybica fałdów skórnych, grzybica skóry gładkiej, łupież pstry, drożdżyca skór.

Sposób użycia

Przed zastosowaniem leku należy oczyścić i osuszyć leczone miejsca na skórze, a następnie nanieść na nie niewielką ilość leku, lekko wcierając. Nakładać cienką warstwę kremu na zmienioną chorobowo skórę i na miejsca bezpośrednio ją otaczające, delikatnie wcierając. Jeśli chorobowo zmienione miejsca znajdują się w fałdzie skórnym (pod piersią, pomiędzy palcami stóp lub dłoni, w pachwinie lub pod pośladkami) na skórę można nałożyć jałową gazę, szczególnie na noc. Po zastosowaniu dokładnie umyć ręce.

  • Grzybica stóp - raz na dobę przez 1 tydzień.
  • Grzybica podeszwowa stóp - 2 razy na dobę przez 2 tygodnie.
  • Grzybica fałdów skórnych - raz na dobę przez 1 tydzień.
  • Grzybica skóry gładkiej - raz na dobę przez 1 tydzień.
  • Drożdżyca skóry - raz na dobę przez 1 tydzień.
  • Łupież pstry - raz na dobę przez 2 tygodnie.

Przeciwwskazania:

Jeśli pacjent ma uczulenie na terbinafiny chlorowodorek lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Nie należy stosować leku w okresie karmienia piersią, gdyż substancja czynna leku przenika do mleka matki. Niemowlęta i małe dzieci nie powinny mieć dostępu do skóry leczonej tym lekiem, w tym piersi. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.Ten lek może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Dane techniczne

Wiek dorośli
Płeć płeć nie ma znaczenia
Wielkośc opakowania dawka njednorazowa
Postać krem

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl