Test Menopauza strumieniowy FSH 2 szt.

Kod produktu: 43237
Ocena: 0

Menopauza TEST płytkowy pozwala na zdiagnozowanie początkowego okresu przekwitania u kobiet.

Producent: HYDREX
Cena: 19,00 zł 19.00
quantity szt.

Opis

Postać

Test diagnostyczny

Opakowanie

Opakowanie Menopauza TEST zawiera wyposażenie niezbędne do wykonania 2 badań:

  • 2 foliowe szczelnie zamknięte kopertki, w każdej znajdują się: 1 test płytkowy, 1 pipetka i 1 środek pochłaniający wilgoć
  • 1 instrukcję używania wyrobu

Przed wykonaniem badania należy przygotować zegarek, który będzie potrzebny do odmierzenia czasu odczytu wyniku testu.

Działanie

Test płytkowy Menopauza służy do wykrycia rosnącego stężenia hormonu FSH, które jest równe lub przekroczyło 25 mIU/ml. Taki wzrost jest charakterystycznym efektem poprzedzającym menopauzę, ponieważ wraz ze zmniejszającą się produkcją estrogenów i progesteronu, organizm kobiet wytwarza większość niż dotychczas ilość folikulotropiny (FSH).

Sposób użycia

Regularność badania zależy od obserwowanych objawów przekwitania. Jeżeli miesiączka jest regularna, test należy wykonać w pierwszym tygodniu cyklu miesięcznego i powtórzyć tydzień później. Jeżeli natomiast miesiączkujesz nieregularnie, pierwszy test zrób w dowolnym dniu miesiąca i powtórz próbę po upłynięciu kolejnych siedmiu dni.

W celu przeprowadzenia testu konieczna będzie próbka świeżego moczu. Należy go oddawać w godzinach porannych po co najmniej 5-godzinnej przerwie. Badany mocz należy pobrać zawsze do czystego i suchego naczynia.

  • Tuż przed wykonaniem próby otwórz foliową kopertkę poprzez jej rozdarcie.

  • Z koperty wyjmij test płytkowy i plastikową pipetkę.

  • W kopertce znajduje się również środek pochłaniający wilgoć, który należy wyrzucić do domowych śmieci.

  • Płytkę testową umieść na poziomej powierzchni.

Interpretacja wyników

Wynik dodatni

Jeśli rezultat badania jest dodatni, w okienku wynikowym pojawią się dwa intensywne prążki o podobnej intensywności – testowy T oraz kontrolny C. Rezultat oznacza wyższy, niż przewiduje norma poziom hormonu FSH, mogący oznaczać stadium perimenopauzy. W takim wypadku należy skontaktować się z lekarzem, aby przeprowadzić dalszą diagnozę i ewentualnie podjąć terapię.

Wynik ujemny

W przypadku wyniku ujemnego obserwowana intensywność prążka T jest znacznie słabsza lub pasek nie pojawia się wcale. Rezultat oznacza prawdopodobny brak stadium perimenopauzy w danym cyklu.

Wynik nieważny

Brak pojawienia się prążka kontrolnego C oznacza nieważność przeprowadzonego testu. W takim wypadku należy powtórzyć badanie, korzystając z nowego zestawu.

Opinie o produkcie (0)

Apteka "Pod Rózami", ul. Ogrodowa 40, 47-400 Racibórz, od 8:00 do 16:00 - tel. (32) 415 14 67, kontakt@aptekawsieci.pl. Wdrożenie i realizacja: SO-SOLUTIONS
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl